Veseelje djevojčica nakon turnira // Foto Goran RihtarićTRENERI SURADNICI // Piše Goran Rihtarić

4. KOLO 1. HRVATSKE RUKOMETNE LIGE DJEVOJČICE SJEVER

U nedjelju u podne u Koprivnici je odigrano 4. kolo 1. hrvatske rukometne lige djevojčice sjever. Postignuti su slijedeći rezultati: RŠD Bjelovar – Podravka 1 11:29 (6:15), Podravka 1- Mlinar 25:14 (16:6), Podravka 2 – RŠD Bjelovar 17:26 (7:11) i Mlinar – Podravka 2 18:9 (7:2). Odlično su sudile Lorena Jurenec, Ivana Koren i Vedrana Stančir.

Djevojčice Podravka 1 - RŠD Bjelovar // Foto Ivo Čičin-MašanskerUz dvije sigurne pobjede ekipe Podravke 1 i dva poraza Podravke 2 okončan je dug i naporan vikend u Koprivnici. Naime, uz četiri utakmice koje smo i sami igrali, u subotu i nedjelju ekipa je pratila Regionalnu ligu u kojoj su snage odmjerile ekipe Podravke Vegete, Metalurga i Krima. Ovim putem čestitamo našim curama na pobjedama protiv Metalurga i Krima.

Uz sjajan pristup svih djevojčica u obje utakmice, odlučno i čvrsto od prve do zadnje minute, ekipa Podravke 1 na najbolji je mogući način započela 2015. godinu. Veselje na kraju druge utakmice bilo je veliko. Cure, zaslužile ste. Ekipa Podravke 2 borila se koliko je mogla, dala sve od sebe i zato cure, veliki pljesak i vama. Sutra je novi dan, novi trening u kojem nas, siguran sam, ponovno čeka puno veselja. Samo sretni, opušteni i motivirani jednoga dana možemo doći do cilja, a to je seniorska ekipa Podravke.

RŠD Bjelovar-Podravka 1 11:29 (6:15)
Lončarić, Behin, Jurić, Šokec 2, Perika 1, Ružić 4, Vuljak 4, Baltić 1, Sermek, Domijan 6, Zagrajski 1, Ranilović, Vrabelj, Firšt 3, Kusak 4, Jurendić 3.

Podravka 1- Mlinar 25:14 (16:6)
Lončarić, Behin, Jurić, Šokec 4, Perika, Ružić 3, Vuljak 2, Baltić, Sermek, Domijan 7, Zagrajski, Ranilović 1, Vrabelj 2, Firšt 5, Kusak 1, Jurendić.

Podravka 2 – RŠD Bjelovar 17:26 (7:11)
Hudinčec, Nemec, Banek, Bebek 1, Paleka 1, Ruđic 3, Žarić, Haramina, Matovina 2, Antolić, Košuta 2, Pavić 1, Bošnjak 5, Maruševec, Loparić, Brunec 2.

Mlinar – Podravka 2 18:9 (7:2)
Hudinčec, Nemec, Banek 2, Bebek, Paleka, Ruđic 1, Žarić 1, Haramina, Matovina 2, Antolić, Košuta 1, Pavić 1, Bošnjak 1, Maruševec, Loparić, Brunec.

Podravka 1 - RŠD-Bjelovar // Foto Ivo Čičin-Mašansker

 

KADETKINJE // Zadovoljstvo nastupom u Bjelovaru

TRENERI SURADNICI // Piše Đurđica Zečević

PODRAVKA 3, 2000. GODIŠTE I MLAĐE

Danas (u nedjelju) u Bjelovaru je odigran posljednji krug 1. hrvatske kadetske rukometne lige sjever (2000. godište i mlađe) u kojem igramo van konkurencije, zajedno sa starijim uzrastom. Za protivnika smo imale samo ekipu ŽRK Bjelovar, jer njihov par (Zelina) nije doputovao.

Izvješće sa utakmice ŽRK Bjelovar – Podravka (2) 19:39 (12:19)

Rezultat od 20 golova razlike sam po sebi govori o superiornosti naših djevojaka. Već u poluvremenu bilo je sedam 7 golova prednosti, a ona se do kraja utakmice samo povećavala. Bez obzira na igru protivnica vrlo sam zadovoljna igrom svoje ekipe.
Veliki broj postignutih golova proizašao je iz kvalitetne igre u obrani kao i efikasnog napada u kojem je prednjačila Tena Petika s 10 golova iz igre (jedan iz jedinog sedmerca) i puno lijepih asistencija. Jandrašić je uz tri postignuta gola također proigravala krila i pivote tako da se i kod njih podigla razina efikasnosti. Teni je uz bok po efikasnosti bila Viktorija Šestak (7) . Upravo me ta kolektivna igra i povećanje broja asistencija prema bolje postavljenoj suigračici čini posebno zadovoljnom, a na tome ćemo i dalje raditi pripremajući se za utakmice naše lige koje još slijede. Golmani su također bili na razini ostalih igračica.

Sastav ekipe: Krstanović, Kokša 4, Petričević 4, Sikavica 5, Galinec, Popović 1, Jandrašić 3, Brkić 2, Dombaj, Vrabec, Presek, Petika 11(1), Šestak 7, Borac, Kolar 2, Bogdan.