Turnir djevojčica // Foto Adela Šimunic SmiljanecTRENERI SURADNICI // Piše Nenad Smiljanec

Djevojčice Podravke 5 u nedjelju 28. svibnja u sportskoj dvorani Gimnazije Frana Galovića u Koprivnici odigrale su četvrti krug RLRS za djevojčice B 2006. godište i mlađe. Uz Podravkine na turniru su nastupile i djevojčice iz Bjelovara, ekipe ŽRK Bjelovar i RŠD Bjelovar.

Turnir djevojčica // Foto Adela Šimunic SmiljanecEkipa Podravka 2 otvorila je turnir utakmicom s ekipom ŽRK Bjelovar. Odlično je krenula borbenom obranom i hrabrošću u napadu te prvo poluvrijeme dobila rezultatom 4:2. Početak drugog poluvremena bio je u istom ritmu s vodstvom 5:3. Očekivalo se da će utakmica nastaviti u tom smjeru, no kao da su se u jednom trenutku djevojčicama odrezale noge. Uslijedilo je nekoliko tehničkih pogrešaka čija posljedica je bila nedostatak hrabrosti u napadu te smušena obrana. Takvu situaciju iskoristile su djevojčice iz Bjelovara te su malo pomalo pristizale rezultat i u samom finišu utakmice povele sa 6:5 i pobijedile.

Turnir djevojčica // Foto Adela Šimunic SmiljanecEkipa Podravke 1 je u drugoj utakmici turnira igrala s RŠD Bjelovarom. Prvo su poluvrijeme odigrale brzopleto i nestrpljivo, ulazile su u nepotrebne tehničke pogreške što je rezultiralo ”siromašnim” vodstvom 2:0 na kraju prvog poluvremena. No, u drugo poluvrijeme ušle su puno smirenije što im je u 23. minuti donijelo vodstvo 4:1 te konačnu pobjedu od 6:3.

Turnir djevojčica // Foto Adela Šimunic SmiljanecPodravka 2 svoju drugu utakmicu s RŠD Bjelovarom također odlično je započela i u prvih pet minuta nizala gol za golom te vodila sa 4:3. Nakon toga ekipa je stala i igru prepustila djevojčicama Bjelovara, koje to koriste i na poluvrijeme odlaze s vodstvom od 9:4. Drugo poluvrijeme djevojčice Podravke 2 ponovo kreću odličnom igrom i pokazuju da vrijede više od rezultata prikazanog na semaforu. No, dobra igra Podravkinih igračica nije smela djevojčice RŠD Bjelovara koje pokazuju da imaju dovoljno iskustva utakmicu privesti kraju u svoju korist. Bez obzira na postignuti rezultat, djevojčice Podravke 2 imaju dovoljno rukometnog znanja, koje će igranjem, stjecanjem iskustva i sazrijevanjem početi pokazivati na terenu, a što će donijeti i rezultatski uspjeh.

ŽRK BJELOVAR PODRAVKA 1 // Foto Ljerka VreskČetvrta utakmica turnira, odigrana između Podravke 1 i ŽRK Bjelovar bila je utakmica u jednom smjeru. Podravkine djevojčice, osokoljene pobjedom iz prethodne utakmice, nisu niti jednog trenutka dozvolile suparnicama da se u ovoj utakmici ičemu nadaju. Od samog početka igrale su čvrstu i pokretljivu obranu s puno pomaganja jedna drugoj i poštivanja principa obrane, dok su u napadu pokazale raznovrsnost rješenja s odličnim proigravanjima što je dovelo do visoke pobjede od 11:3.

ŽRK BJELOVAR PODRAVKA 1 // Foto Ljerka VreskNa kraju, sve djevojčice, bez obzira na ekipu za koju su tijekom ovih turnira nastupale, zaslužuju pohvale za prikazane igre, jer su turnirom odigranim u Koprivnici završile prvenstvo na prvom mjestu sa samo jednom izgubljenom utakmicom.

ŽRK BJELOVAR PODRAVKA 2 // Foto Ljerkq VreskRezultati

ŽRK Bjelovar – Podravka 2 6:5 (2:4)

RŠD Bjelovar – Podravka 1 3:6 (0:2)

RŠD Bjelovar – Podravka 2 15:8 (9:4)

Podravka 1 – ŽRK Bjelovar 11:3 (6:0)ŽRK BJELOVAR PODRAVKA 2 // Foto Ljerkq Vresk