Podravka U17 je pod vodstvom trenera Antonija Pranjića i trenerice vratarki Barbare Stančin nastupila od 24. do 28.4. na završnici Prvenstva Hrvatske u Poreču. Naše mlade rukometašice ostvarile su svih pet pobjeda u skupini, a u polufinalu su tijesno poražene od Dalmatinke dok su u utakmici za 3. mjesto pobijedile Dugopolje. Tara Đelekovčan je proglašena za najbolju obrambenu igračicu. Ovogodišnju Završnicu osvojila je ekipa Lokomotive, a drugo mjesto je pripalo ekipi Dalmatinke.

1. HRL U17 (Z), HRS Završnice 2023/24, Poreč, Hrvatska, 28.04.2024., Mandatory Credit © Jozo Cabraja/ kolektiff

Čestitam cijeloj ekipi na osvojenoj bronci, prikazanim igrama i velikoj borbenosti. U skupini smo ostvarili sve pobjede. Igrali smo fantastičnu obranu. Bili smo nevjerojatno pokretljivi i agresivni u svim utakmicama u skupini. Mislim da nas je finala koštala posljednja utakmica u skupini kada smo protiv Dugopolja igrali tko će u polufinale s prvog, a tko s drugog mjesta. To se odigravalo ujutro i bila je fenomenalna utakmica s velikom energetskom potrošnjom. S druge strane, naše protivnice u polufinalu iz Dalmatinke, to jutro su igrale utakmicu koja im je poslužila da odmore nositeljice njihove igre i ta razlika se mogla vidjeti u poslijepodnevnom polufinalu protiv naše ekipe. Nismo bili pokretljivi u obrani kao inače te nismo dovoljno izlazili na njihove najopasnije igračice. U napadu smo promašili previše zicera, no i unatoč tome na poluvrijeme smo otišli s izjednačenim rezultatom. Početkom drugog poluvremena promašili smo neke čiste situacije što je ekipa Dalmatinke odmah kaznila i otišla na 3 razlike. Do kraja smo dali sve od sebe kako bi stigli i preokrenuli rezultat no nismo uspjeli. Imali smo 14 tehničkih pogrešaka što je previše u ovako bitnoj utakmici. Ekipa Dalmatinke je odigrala sjajnu utakmicu i zasluženo ostvarila plasman u finale. Posljednjeg dana, u utakmici za treće mjesto protiv Dugopolja mogli smo ponovno vidjeti fenomenalnu obranu koja protivniku ne dozvoljava disati. Od samog početka smo kontrolirali susret i u nijednom trenutku pobjeda nije bila upitna – rekao je trener Antonio Pranjić o putu do brončane medalje. 

1. HRL U17 (Ž), HRS Završnice 2023/24, Poreč, Hrvatska, 25.04.2024., Mandatory Credit © Jozo Cabraja/ kolektiff

Ni ova Završnica nije prošla bez ozljeda za koje se nadamo da će se iz njih naše djevojke brzo oporaviti.

Tijekom Završnice su nam jako nedostajale Jana Miklić i Lara Zvonar koje su obnovile svoje ozljede. Jana je u prvoj utakmici protiv Osijeka uganula gležanj koji je ozlijedila prije malo manje od dva mjeseca. Nakon Uskrsa se vratila u puni trening, ali se ozljeda nažalost ponovila odmah na početku Završnice. Lara Zvonar je u utakmici protiv Ivanića ozlijedila koljeno u koji je dobila nezgodan udarac prije desetak dana na Državnom prvenstvu za Srednje škole. Njih dvije su nam jako bitne u našoj igri te sam siguran da smo ih imali cijelu Završnicu, da bi u polufinalnoj utakmici bolje izgledali. U pomoć nam je uskočila fizioterapeutkinja Ivana Zirn iz ŽRK Brod koja je u suradnji s našom Asjom provela terapije na licu mjesta te joj se ovim putem još jednom zahvaljujem. Našoj Lari i Jani želim brz  i što bolji oporavak – rekao je trener Antonio Pranjić.

1. HRL U17 (Z), HRS Završnice 2023/24, Poreč, Hrvatska, 28.04.2024., Mandatory Credit © Jozo Cabraja/ kolektiff

Veliku radost donijela je i činjenica da se i Tara Đelekovčan, naša igračica okitila i pojedinačnom nagradom za najbolju obrambenu igračicu Završnice.

Čestitam Tari na individualnoj nagradi za najbolju obrambenu igračicu. Dosad još nisam vidio da neka mlada igračica na ovako visokoj razini igra obranu kao što to čini Tara. Svaka čast. Činjenica je da su nam u odnosu na prošlu godinu nedostajale Stručić koja je bila proglašena za najboljeg pivota prošle Završnice i lijevo krilo Smiljanec. U sastavu smo imali čak 7 igračica iz uzrasta U15 kojima će ovo poslužiti kao veliko iskustvo za njihovu Završnicu koja ih očekuje za mjesec dana. Mislim da možemo biti zadovoljni ostvarenim rezultatom, a medalja na Završnici je uvijek velika stvar no žao nam je što se nismo imali priliku boriti u finalu. Hvala trenerici Barbari Stančin na odličnoj suradnji tijekom cijele Završnice, fizioterapeutima Asji Cestar i Bojanu Saviću koji su brinuli o igračicama tijekom sezone te kondicijskom treneru Nikoli Golubu. Za kraj, hvala svim roditeljima koji su strastveno podržavali cure cijele sezone i koji su kao i uvijek u velikom broju došli u Poreč bodriti ekipu da ostvari što bolji rezultat – zaključio je trener Antonio Pranjić. 

Rezultati svih utakmica i tablica:
https://hrs.hr/natjecanje/?natjecanje=979

  1. kolo

Podravka – Osijek 25:12 (10:8)Igrale su: A.Marijanović(10), Horvat (3), Tetec; Milivojević 1, Jakupanec 1, Domović 3, Horvat ml. 1, Cvelber 2, Miklić, Zvonar, Jurlina 1, Javorić 6(2), Hajdinjak 1, Rumek, Đelekovčan 2, Gregurić 7. Trener: Antonio Pranjić

1. HRL U17 (Z), HRS Završnice 2023/24, Poreč, Hrvatska, 28.04.2024., Mandatory Credit © Jozo Cabraja/ kolektiff

Igračica utakmice: Antea Marijanović

2.kolo
Zelina – Podravka 19:21 (11:12)Igrale su: A.Marijanović(3), Horvat (3), Tetec; Milivojević 3, Jakupanec 1, Domović 4(3), Horvat ml. 1, Cvelber 1, Zvonar, Jurlina, Javorić 3, Hajdinjak, Rumek, Đelekovčan 5, Gregurić 3. Trener: Antonio Pranjić

1. HRL U17 (Ž), HRS Završnice 2023/24, Poreč, Hrvatska, 25.04.2024., Mandatory Credit © Jozo Cabraja/ kolektiff

Igračica utakmice: Anja Milivojević

3.kolo
Trogir 58 – Podravka 18:26 (6:14)Igrale su: A.Marijanović(1), Horvat (7), Tetec; Milivojević 1, Jakupanec 1, Domović 2, Horvat ml. 3, Cvelber 3, Miklić, Zvonar, Jurlina 5(2), Javorić, Hajdinjak 2, Rumek 4, Đelekovčan 1, Gregurić 4. Trener: Antonio Pranjić

1. HRL U17 (Z), HRS Završnice 2023/24, Poreč, Hrvatska, 27.04.2024., Mandatory Credit © Jozo Cabraja/ kolektiff

Igračica utakmice: Magdalena Rumek

4.kolo

Podravka – Ivanić 29:9 (13:5)Igrale su: A.Marijanović(5), Horvat (2), Tetec(2); Milivojević 1, Jakupanec 3, Domović 2(1), Horvat ml. 3, Cvelber, Miklić, Zvonar, Jurlina 7, Javorić 4, Hajdinjak 2, Rumek 2, Đelekovčan 3, Gregurić 1. Trener: Antonio Pranjić

1. HRL U17 (Z), HRS Završnice 2023/24, Poreč, Hrvatska, 26.04.2024., Mandatory Credit © Jozo Cabraja/ kolektiff

Igračica utakmice: Tena Jurlina

5.kolo
Podravka – Dugopolje 19:14 (10:8)

Igrale su: A.Marijanović(6+1), Horvat, Tetec; Milivojević, Jakupanec 1, Domović 4(1), Horvat ml., Cvelber 3, Miklić, Zvonar, Jurlina 5(5), Javorić 2(1), Hajdinjak 1, Rumek, Đelekovčan 2, Gregurić 1. Trener: Antonio Pranjić

1. HRL U17 (Z), HRS Završnice 2023/24, Poreč, Hrvatska, 27.04.2024., Mandatory Credit © Jozo Cabraja/ kolektiff

Igračica utakmice: Tara Đelekovčan

Polufinale
Podravka – Dalmatinka 18:21 (9:9)

Igrale su: A.Marijanović(1), Horvat(5), Tetec; Milivojević, Jakupanec, Domović 1(1), Horvat ml. 3, Cvelber, Miklić, Zvonar, Jurlina 2, Javorić 6(1), Hajdinjak 1, Rumek 1, Đelekovčan 4, Gregurić. Trener: Antonio Pranjić

Utakmica za 3. mjesto
Podravka – Dugopolje 18:15 (12:5)

Igrale su: A.Marijanović(10+1), Horvat, Tetec; Milivojević, Jakupanec 1, Domović 8(4), Horvat ml., Cvelber 1, Miklić, Zvonar, Jurlina 1, Javorić 4, Hajdinjak, Rumek, Đelekovčan 3, Gregurić. Trener: Antonio Pranjić

1. HRL U17 (Z), HRS Završnice 2023/24, Poreč, Hrvatska, 28.04.2024., Mandatory Credit © Jozo Cabraja/ kolektiff

Igračica utakmice: Ana Javorić

Ukupni poredak:
1. Lokomotiva
2. Dalmatinka
3. Podravka
4. Dugopolje
5. Zrinski
6. Sesvete
7. Zelina
8. Trogir 58
9. Split 2010
10. Ivanić
11. Brod
12. Osijek

Najbolja sedmorka:
Vratarka: Vanesa Bebić (Dalmatinka)
Lijevo krilo: Maja Koščec (Zelina)
Vanjski: Tara Ćović (Dugopolje)
Vanjski: Antea Jerković (Dalmatinka)
Vanjski: Nina Burđelez (Dalmatinka)
Desno krilo: Lucija Renić (Lokomotiva)
Pivot: Veronika Babara (Lokomotiva)

MVP: Ivana Fratnik (Lokomotiva)
Najbolja obrambena igračica: Tara Đelekovčan (Podravka)
Najbolji strijelkinja (53 gola): Sara Golub (Zrinski)
Najbolji trener: Hrvoje Turković (Lokomotiva)

Foto:kolektiff images /HRS