S pripremama za novu natjecateljsku sezonu je krenula i 2. ekipa koja se na prvom treningu okupila u lijepom broju. Dvije igračice će se naknadno priključiti zbog reprezentativnih obaveza odnosno nastupa na Europskom prvenstvu u Crnoj Gori. Drugu ekipu čine djevojke koje će se natjecati u kategorijama U15 i U17. U novoj natjecateljskoj sezoni će ih voditi trener Antonio Pranjić koji je preuzeo i funkciju voditelja Škole rukometa za koju već sada ima velike planove. Kako se već na prvom treningu moglo vidjeti i čuti pred curama je izazovno razdoblje u kojem će naglasak biti na tome da se kvalitetno radi i trenira te priprema za novu natjecateljsku sezonu. Trener Antonio Pranjić je u rad s drugom ekipom uključio i kondicijskog trenera Nikolu Goluba koji će svoju stručnost i znanja te iskustvo s prvom ekipom, ali i prepoznatljiv rad u mlađim reprezentativnim selekcijama implementirati i u rad druge ekipe. S obzirom na potencijal, ali i rezultate koje trenutno ostvaruju igračice u drugoj ekipi, cilj je da se taj potencijal ispuni do kraja. Fokus će osim na radu s drugom ekipom biti i na razvoju Škole rukometa, a trener Pranjić zacrtao je plan prema kojem i u tom dijelu želi napraviti značajne iskorake.
Trener Antonio Pranjić na početku priprema s drugom ekipom za novu sezonu//foto: Romana Mihalec
Želja mi je da naša Škola rukometa bude prepoznatljiva u ovom dijelu Europe, jer Podravka ima mogućnosti biti lider u ovom području. Bit će noviteta u samom radu i sigurno je da će u početku biti teško i da će trebati vremena da se sve to „zakotrlja“, ali siguran sam da je to put kojim trebamo ići i koji će s vremenom dati željeni rezultat – rekao je trener Antonio Pranjić.