Larisa Kalaus na utakmici s Dardom // Foto Robert ŠoštarićU zaostaloj utakmici 5. kola 2. HRL-e sjever, Podravka Lino ugostila ekipu Darde u Koprivnici i upisala vrlo važne bodove na svoj konto. Podravka Lino – Darda 37:31 (15:12). Posebno zanimljiv bio je prvi dio susreta. Podravka Lino nakon početnog vodstva, brzopleto završava svoje akcije i dosta griješi, što iskusnije gošće kažnjavaju, a rezultat u 17. minuti je 11:7 u korist Darde.

Nakon minute predaha i ukazivanja na nedostatke vrlo brzo je došlo do preokreta (serija od 5-1), pa se na odmor odlazi s prednošću Linica od +3 pogotka, 15:12. Drugi dio susreta nastavlja se u istom ritmu, što gošće iz Darde ne mogu pratiti, pa Podravka Lino u 40. minuti ima prednost od +9 (24:15). Visoka prednost daje mogućnost i čestih izmjena u domaćem sastavu, što je ipak rezultiralo smanjenjem razlike, a koja je na kraju utakmice iznosila +6 (37:31) za Podravku Lino.

Podravka Lino 2011. // Foto Robert Šoštarić– Veseli me pobjeda, a posebno motiviranost i želja djevojaka, koja je u početku utakmice bila i prevelika, pa smo zaredali nekoliko promašaja i početničkih grešaka, što nas je i bacilo u rezultatski minus – rekao je trener Podravke Lino Branko Krajačić – Kako je utakmica odmicala pritisak rezultata je slabio i kvaliteta naše ekipe dolazila je sve više do izražaja, pa je krajnji rezultat i stvarni odraz snaga na terenu. Očekivao sam takav početak utakmice (grč i nervozu), jer smo od tri izgubljene utakmice, dvije izgubili s golom razlike, što je na ovako mladoj ekipi ostavilo trag. Ova im je pobjeda dobrodošla kao nagrada za uloženi trud ali isto tako i za samopouzdanje u daljnjem natjecanju.

U subotu 29. listopada (16 sati), Podravka Lino gostuje kod ekipe Pitomače, koja je zaredala dva neuspjeha i sigurno je da će bodove i priliku za popravak tražiti pred svojom publikom.

ZAOSTALA UTAKMICA 5. KOLA 2. HRL SJEVER

PODRAVKA LINO – DARDA 37:31 (15:12)

KOPRIVNICA – Gimnazijska sportska dvorana Fran Galović. Gledatelja: 50. Suci: Luka Međimurec (Čakovec) i Mario Mraz (Varaždin). Nadzornik: Dragutin Levatić (Varaždin).

PODRAVKA LINO: Horvat (2), Krmpotić (4+1) Kapitanović (13): Široki 2, Tvorić 5(1), Gložinić, D. Kalaus 4, L. Kalaus 4(1), Zagorščak, Slivar 2, Maljak 6, Oremović 1, Gvoić, Božić 5(1), Šenvald 8(2). TRENER: Branko Krajačić.

DARDA: Završka, Prugović 1, Oroz 8(2), Sraka 3, Mijakić, Pavlinić 9(2), Marić 5, Stočko 5, Hodak, Milić. TRENER: Karolj Mikuš.

SEDMERCI: Podravka Lino 6(5), Darda 5(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Lino 8 minuta (D. Kalaus 2+2, Slivar i Oremović po 2) , Darda 8 minuta (Marić 2 i Milić 2+2+2).

Rezultati 5. kola: Ivanec – Zrinski 35:35, Osijek PSC – Pitomača 38:15, Vukovar – Cerna 24:25, Petrijevci – Đurđevac 38:26, Bjelovar – Brod Gymnasium 27:27, Podravka Lino – Darda 37:31.

Poredak nakon 5. kola: 1. Osijek PSC 10 (+76), 2. Petrijevci 10 (+35), 3. Brod Gymnasium 7 (+22), 4. Zrinski 7 (+11), 5. Bjelovar 7 (+4), 6. Podravka Lino 4 (+4), 7. Đurđevac 4 (-3), 8. Pitomača 4 (-21), 9. Cerna 4 (-22), 10. Darda 2 (-17), 11. Ivanec 1 (-43), 12. Vukovar 0 (-40).

Parovi 6. kola: Đurđevac – Zrinski, Darda – Ivanec, Pitomača – Špdravka Lino, Brod Gymnasium – Osijek PSC, Cerna – Bjelovar, Petrijevci – Vukovar.