ŽRK Bjelovar - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskVečeras (srijeda) svladan je ŽRK Bjelovar u Bjelovaru: ŽRK Bjelovar – Podravka Vegeta 17:28 (13:14). Samo četiri gola domaćih u 2. poluvremenu skoro pa sve govori, ali uložen je silan napor u 1. poluvremenu kada su višekratno vodili s golom razlike. No, već se zna kako takve utakmice završavaju. U 2. poluvremenu dolazi do izražaja snaga, brzina i kvaliteta Podravke Vegete, pa iznenađenja nije moglo biti.

Ljerka Vresk i Snježana Petika, cvijeće za rođendan trenericiOhrabrujući je podatak da su vanjske igračice zabile 14 (3 iz sedmeraca) golova, a iznenađujuće puno kružne napadačice (7 golova). U odnosu na Dansku popravila su se i krila (također 7 golova), a Jukić je branila odlično, njen postotak malo je manji od 50 (13 obrana od 28 udaraca). Kapitanović je ušla samo dva puta na pokušaj obrane sedmeraca.

ŽRK Bjelovar - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskKod Bjelovara Maras se istaknula na golu (17/40), a najviše golova dala je Dragišić 8 (5 iz sedmeraca).

Prije utakmice klupska tajnica Ljerka Vresk predala je trenerici Snježani Petiki buket cvijeća, dar uz njezin današnjin rođendan.

ŽRK Bjelovar - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskŽRK Bjelovar - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskU subotu u 18 sati Podravka Vegeta u Koprivnici igra uzvratnu utakmicu 3. kruga kvalifikacija za EHF kup s danskim Viborgom.

UTAKMICA 9. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

ŽRK BJELOVAR – PODRAVKA VEGETA 17:28 (13:14)

BJELOVAR – Sportska dvorana Srednje škole. Gledatelja: 150. Suci: Predrag Krmek (Rijeka) i Igor Prpić (Kostrena). Nadzornik HRS-a: Željko Živec (Sesvete).

ŽRK BJELOVAR: Maras (17+0), Pokopac (1+0); Nikšić 1, Karanović 1, Dragišić 8(5), Tolić 1, Teklić, Borković, A. Horvat 1, Mrkov, Tvorić, Gavrić 1, Kaselj 2, Gašparović 2, Ivanda. TRENER: Hrvoje Cikoja.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (13+0), Kapitanović (-+0), Ećimović (-); Turk 5, Dežić 1, Karlovčan 1, Popović, Toth 5, Džono 3, Mrđen 1, Franušić, Vidak 5(2), Pavlović, T. Petika 2(1), M. Horvat 1, Debelić 4. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: ŽRK Bjelovar 5(5), Podravka Vegeta 3(3).

ISKLJUČENJA: ŽRK Bjelovar 8 minuta (Gašparović 2+2, A. Horvat, Kaselj), Podravka Vegeta 10 minuta (Karlovčan 2+2, Dežić, Toth, T. Petika).

IGRAČICA UTAKMICE: Antonia Jukić (Podravka Vegeta).