Podravka U17 je u nedjelju odigrala dvije utakmice u Virovitici u sklopu 1. HRL U17 protiv Bjelovara i Zrinskog. Trener Antonio Pranjić u ovim utakmicama nije mogao računati na prehlađenu vratarku Luciju Horvat.

U prvoj utakmici protiv ŽRK Bjelovara naše mlade rukometašice pobijedile su rezultatom 40:19. Najefikasnije u našim redovima bile su Katja Gregurić sa 7, Tena Jurlina s 5 te Ana Javorić i Maja Elena Hajdinjak s 4 postignuta pogotka. Najkorisnijom igračicom proglašena je vratarka Antea Marijanović koja je skupila 14 obrana. Imala je sjajnih 41% efikasnosti obrana.

U drugoj utakmici protiv odlične ekipe Zrinskog naše rukometašice pobijedile su rezultatom 29:38. Najefikasnije u našim redovima bile su Jana Miklić s 8, Tara Đelekovčan s 6 te Katja Gregurić i Klara Jakupanec s 4 postignuta pogotka. Ponovno sjajna na vratima bila je Antea Marijanović koja je skupila 13 obrana. Najkorisnijom igračicom proglašena je Jana Miklić.

Jako sam zadovoljan s obje utakmice u kojima smo imali mali broj tehničkih pogrešaka. Obrana je bila čvrsta i agresivna, a napad je izgledao vrlo brzo, odlučno i organizirano. Segment u kojem moramo biti ubuduće bolji je realizacija “zicera”. Imali smo previše promašaja iz fenomenalno izrađenih situacija, no i unatoč tome ostvarene su dvije uvjerljive pobjede. Čestitam curama na novim osvojenim bodovima – rekao je trener Antonio Pranjić. 

RK Podravka  – ŽRK Bjelovar 40:19 (21:11)

Igrale su:
A.Marijanović (13+1); Jakupanec 1, Domović 3, Horvat ml. 3, Cvelber, Miklić 3, Zvonar 2, Jurlina 5, Javorić 4, Hajdinjak 4, Rumek 3, Đelekovčan 3, Markota 2, Gregurić 7. Trener: Antonio Pranjić

ŽRK Zrinski – RK Podravka 29:38 (12:19)

Igrale su:
A.Marijanović (12+1); Jakupanec 4, Domović 3(1), Horvat ml., Cvelber 3, Miklić 8, Zvonar 3, Jurlina 2, Javorić 2, Hajdinjak, Rumek 3, Đelekovčan 6, Markota, Gregurić 4. Trener: Antonio Pranjić