Djevojčice Podravke 3 (rođene 2006. i mlađe) su u subotu 8. veljače 2020. u sportskoj dvorani Srednje škole u Koprivnici, odigrale 6. krug HRLD za djevojčice ”A” 2006. godište i mlađe s ekipama ŽRK Bjelovar i RŠD Bjelovar.

U obje utakmice ostvarene su pobjede s visokim rezultatom. Tako je ŽRK Bjelovar pobijeđen s 28:12 (17:4). a RŠD Bjelovar s 32:19 (13:10).

U prvoj utakmici sa ŽRK Bjelovarom domaće djevojčice krenule su odlučno od samog početka utakmice te su u 16 minuti vodile 13:1. Tek tada gošće postižu svoj drugi gol te do kraja prvog poluvremena postižu još dva pogotka. Podravkine djevojčice postižu četiri te se na odmor odlazi rezultatom 17:4 za Podravku. Drugo poluvrijeme donosi lagano opuštanje domaćih djevojčica, jer ih čeka utakmica s RŠD Bjelovarom koji je već standardno neugodna i opasna ekipa. Uz dosta rotacija i izmjena igračica igra se gotovo gol za gol i Podravka ostvaruje visoku pobjedu od 28:14.

Druga utakmica s RŠD Bjelovarom donosi znatno drugačiju sliku i igru Koprivničanki. Od samo samog početka igra se s puno grešaka, ali Podravka uspijeva u sedmoj minuti povesti s tri pogotka razlike (5:2). Ubrzo nakon toga Podravka radi prednost 3:1 te vodi 8:4. Gošće tada počinju igrati bolje i prijete u dva navrata smanjenju rezultata na 9:7 i 11:9 da bi se na odmor otišlo rezultatom 13:10. Drugo poluvrijeme počinje golom gošći i smanjenjem rezultata na 13:11, ali to je izgleda bilo sve od djevojčica iz Bjelovara. Tada nastupa period dobre igre domaćih djevojčica koja ih je krasila u jesenskom dijelu sezone. Podravkašice postižu tri gola za redom i vode 16:11. Do kraja utakmice prednost domaćih djevojčica raste i ostvaruju visoku pobjedu s 32:19.

Rezultati utakmica:

ŽRK Bjelovar – Podravka 14 : 28 (4 : 17)

Podravka – RŠD Bjelovar 32 : 19 (13 : 10)

Slike: Silvija Đelekovčan

Tekst: Nenad Smiljanec