Rukometašice Podravke Vegete nakon reprezentativne pauze imaju dvostruki program ispred sebe pa ih u ovom tjednu očekuju dva prvenstvena kola. U srijedu putuju u Labin gdje će se odigrati zaostalo 15. kolo 1.HRL za žene s domaćinom Rudarom, a već u petak na domaćem terenu slijedi utakmica 22. kola 1.HRL za žene sa Sesvetama. Rudar je na 10. mjestu s 12 bodova, a jedan manje imaju Sesvete koje su pretposljednja ekipa tablice. Ono što nas ovaj tjedan očekuje najavili su trener Ivica Obrvan i vratarka Lucija Bešen.

Lucija Bešen

Vratili smo se iz reprezentacije s ostvarenim ciljem plasmana na EHF Euro 2024, a sada se okrećemo klupskim obavezama. U srijedu putujemo za Labin gdje nas čeka nastavak prvenstva te nam u petak dolazi ekipa Sesveta. Vjerujem u nastavak pobjedničkog niza u obje utakmice jer su kvaliteta i širina na našoj strani. Cilj je kao i dosad ozbiljan i maksimalan pristup. Vjerujem da ćemo se dobrim pristupom i igrama najbolje pripremiti za završetak sezone i očekivani Final four hrvatskog kupa idući mjesec – rekla je Lucija Bešen.

Nakon reprezentativnog tjedna u kojem je ekipa Podravke bila zastupljena s dosta igračica u reprezentacijama vraćamo se klupskim obavezama u samoj završnici hrvatskog prvenstva. Očekuje nas dupli program, najprije idemo Rudaru u Labin, a u petak dočekujemo Sesvete. Očekujemo dvije pobjede da Prvenstvo Hrvatske privedemo kraju na najbolji mogući način te da ga završimo bez ijednog poraza s titulom prvaka Hrvatske nakon dvije godine pauze. Cilj je isto tako da se što kvalitetnije pripremimo za završnicu hrvatskog Kupa – rekao je trener Ivica Obrvan.

Utakmica s Rudarom igra se u Sportskom centru Franko Mileta u srijedu, 10.4. s početkom u 19:00 sati dok će se utakmica između Podravke i Sesveta igrati u petak u ŠSD Josip Samaržija-Bepo s početkom u 17:00 sati.