Djevojčice Podravke 3 (rođene 2006. i mlađe) su u nedjelju 1. prosinca 2019. u Orahovici, odigrale 3. krug HRLD za djevojčice ”A” 2006. godište i mlađe s ekipama RK Slatina iz Slatine i RK Orahovica iz Orahovice.

Visoke pobjede u obje utakmice, sa Slatinom 33:12 (12:8) te Orahovicom 38:16 (20:8) rezultat su dobre, ali ipak nešto slabije igračke prezentacije u donosu na početak prvenstva.

Spora igra objektivno slabijih protivnica, njihovo teško dolaženje u priliku postizanja pogotka te dozvoljavanje igranja dugih napada, rezultiralo je pretežno igrom u obrani, a što je dovelo do uspavanosti i usporenosti Podravkinih igračica. Uz takvu igru protivnika teško je pronaći motiva za nešto više, no unatoč uspavanki u obrani, iz kontri i polukontri postižu lake golove, dok u napadu u svega par dodavanja vrlo lako dolaze u priliku za šut. Također, publika je pljeskom nagradila nekoliko vrlo atraktivnih poteza.

 

Rezultati utakmica:

Slatina – Podravka 12 : 33 (8 : 12)

Podravka – Orahovica 38 : 16 (20 : 8)

 

Slike: Dražen Pevač, Dražen Cvelber i Adela Šimunic Smiljanec

Tekst: Nenad Smiljanec