U slobodno vrijeme stolni nogomet // Foto Ivo Čičin-MašanskerNakon kvalifikacija Lige prvakinja pažnja Podravke Vegete usmjerena je prema događajima u EHF kupu. Donosimo pregled rezultata i parova u 1. i 2. rundi u kojoj se natječe impozantan broj od 42 kluba, a još osam klubova već je u 3. rundi, među njima i Podravka Vegeta.

Ispali u 1. rundi: Priština (Kosovo), Holon (Izrael), Zug (Švicarska), Grude (BiH), Kram Start Elblag (Poljska)

Još igraju obje utakmice 1. runde 16-18. rujna: Silkeborg (Danska) – Latsia Nicosia (Cipar), Cercle Dijon Bourgogne (Francuska) – Jomi Salerno (Italija), Slavija Prag (Češka) – Minsk (Bjelorusija), Medicinar (Srbija) – Amsterdam (Nizozemska), Ankara Yenimahalle (Turska) – Ionas (Grčka) i Mingeschavir (Azearsbajdžan) – Lugi (Švedska).

Još igraju uzvratnu utakmicu 1. runde 17/18. rujna: Sint Truiden (Belgija) – Blomberg Lippe (Njemačka) 19:46, Colegio de Gaia (Portugal) – Bera Bera (Španjolska), 25:26, Morrenhof Jansen Dalfsen (Nizozemska) – Galičanka (Ukrajina) 22:26.

U drugoj rundi 14/15. 10. i 21/22. 10. igraju:

Zaglebie Lubin (Poljska) – DVSC (Mađarska)
Pobjednik Galičanka (Ukrajina)/Morrenhof Dalfsen (Nizozemska) – Banik (Češka)
Pobjednik Slavija Prag (Češka)/Minsk (Bjelorusija) – Tertnes Bergen (Norveška)
Pobjednik Cercle Dijon Bourgogne (Francuska)/Jomi Salerno (Italija) – Kopenhagen (Danska)
Pobjednik Silkeborg (Danska)/Latsia Nicosia (Cipar) – Besançon (Francuska)
Zalau (Rumunjska) – Pobjednik Ankara Yenimahalle (Turska)/Ionas (Grčka)
Kastamonu Belediyesi (Turska) – Colegio de Gaia (Portugal) – Bera Bera (Španjolska)
Dunaújváros (Mađarska) – Roman (Rumunjska)
Byasen (Norveška) – Dunarea Braila (Rumunjska)
Buxtehuder (Njemačka) – Vác (Mađarska)
Metzingen (Njemačka) – Pobjednik Sint Truiden (Belgija)/Blomberg Lippe (Njemačka)
Brühl (Švicarska) – Zvezda Zvenigorod (Rusija),
Pobjednik Mingeschavir (Azearsbajdžan)/Lugi (Švedska) – Viborg (Danska)
Issy Paris (Francuska) – Glassverket (Norveška)
Astrahanočka (Rusija) – Mecalla Ateltico (Španjolska)
Pobjednik Medicinar (Srbija)/Amsterdam (Nizozemska) – Kuban (Rusija)

Sve su to potenijalni suparnici Podravke Vegete u 3. rundi koja se igra 11/12. i 18/19. studenoga (izvlačenje parova 3. runde je u Beču 24. listopada) i u kojoj su već: Hypo Nö (Austrija), Gomel (Bjelorusija), Podravka Vegeta (Hrvatska), Randers (Danska), Érd (Mađarska), Craiova (Rumunjska), Lada (Rusija) i Höörs (Švedska).

Pobjednici iz dva susreta 3. runde odlaze u grupnu fazu EHF kupa, u kojoj će 16 ekipa u četiri grupe igrati šest kola od 6. siječnja do 11. veljače (izvlačenje grupa 23. studenoga).