Veselje Zvezde nakon ulakska u 3. krug // Foto EHFEHF je odredio dvije jakosne skupine za izvlačenje parova u 3. krugu kvalifikacija za grupnu fazu EHF kupa. Podravka Vegeta smještena je među nositelje, što znači da se ne može sastati s ekipama iz prvog bubnja, a suparnici joj mogu biti BNTU-BelAZ Minsk Reg. (Bjelorusija), Viborg HK (Danska), ES Besançon Feminin (Francuska), Issy Paris Hand (Francuska), TusSies Metzingen (Njemačka), DKKA Dunaújváros KA (Mađarska), DVSC-TVP (Mađarska), Váci NKSE (Mađarska), Byasen Handball Elite (Norveška), HC Zalau (Rumunjska), Kuban (Rusija) i Zvezda Zvenigorod (Rusija).

Izvlačenje će se održati u utorak 24. listopada u 11 sati u EHF uredu u Beču.

Svi navijači moći će pratiti izvlačenje na EHF Facebook pagei na www.youtube.com/ehfTV.

Osim toga, izvlačenje će biti pokriveno live tickerom i izvješćima na www.eurohandball.com, kao i live tweets na @EHF.

Prve utakmice 3. kruga kvalifikacija igrat će se 11. i 12. studenog, a uzvrati slijede tjedan dana kasnije. Potom 12 pobjednika ulaze u grupnu fazu, gdje im se pridružuju i četiri ekipe iz EHF Lige prvakinja. Za ta mjesta konkuriraju najslabije plasirani u grupama, a to su nakon prve tri utakmice iz 1. grupe Vistal Gdynia (Poljska), iz 2. grupe Brest Bretagne Handball (Francuska), iz 3. grupe Thüringer HC (Njemačka) ili Larvik (Norveška) i iz 4. grupe Vipers Kristiansand (Norveška), Budućnost (Crna Gora) ili SG BBM Bietigheim (Njemačka).

PRVA JAKOSNA SKUPINA

Hypo Niederösterreich (AUT)

HC Gomel (BLR)

HC Podravka Vegeta (CRO)

DHK Banik Most (CZE)

Kobenhavn Haandbold (DEN)

Randers HK (DEN)

Érd HC (HUN)

SCM Craiova (ROU)

Astrakhanochka (RUS)

Handball Club Lada (RUS)

H 65 Höörs HK (SWE)

Kastamonu Belediyesi GSK (TUR)

DRUGA JAKOSNA SKUPINA

BNTU-BelAZ Minsk Reg. (BLR)

Viborg HK (DEN)

ES Besancon Feminin (FRA)

Issy Paris Hand (FRA)

TusSies Metzingen (GER)

DKKA Dunaujvaros KA (HUN)

DVSC-TVP (HUN)

Váci NKSE (HUN)

Byasen Handball Elite (NOR)

HC Zalau (ROU)

Kuban (RUS)

Zvezda Zvenigorod (RUS)