Podravka Vegeta Kastamonu BelediyesiEuropska rukometna federacija dobila je 26 prijava klubova za za EHF Ligu prvakinja 2018/19. Od toga 18 je državnih prvakinja plus još po jedan predstavnik iz zemalja najvišeg rejtinga, Mađarske i Danske. Oni su se, a među njima je i Podravka Vegeta, prijavili za 26. sezonu na temelju EHF rang liste, a daljnjih šest ekipa, koje imaju pravo sudjelovati u ženskom EHF kupu, zatražile su nadogradnju Lige prvakinja.

EHF ocjenjuje mogućnost sudjelovanja na temelju osam kriterija: mjesto održavanja, TV, rangiranje u domaćoj ligi, gledatelji, izvedba u prošlim klupskim natjecanjima EHF-a, potencijal sponzorstva, provođenje dužnosti i propisa i mediji).

OBJAVA SUDIONIKA 18. LIPNJA, ŽDRIJEB KVALIFIKACIJA 27. LIPNJA, IZVLAČENJE GRUPA 29. LIPNJA

Konačni popis svih sudionika bit će potvrđen na sastanku Izvršnog odbora EHF-a u ponedjeljak 18. lipnja u Glasgowu, Škotska.

Ždrijeb kvalifikacije održat će se u srijedu 27. lipnja u uredu EHF-a u Beču, dok će se izvlačenje grupa održati u petak 29. lipnja također u austrijskom glavnom gradu.

Ekipe registrirane na temelju EHF rangiranja svrstane po abecednom redu država (20):

AUT – Hypo NÖ
CRO – RK Podravka Vegeta
CZE – DHK Banik Most
DEN – Kopenhagen Handbold
DEN – Odense HC
ESP – Super Amara Bera Bera
FRA – Metz Handball
GER – Thüringer HC
HUN – Györi Audi ETO KC
HUN – FTC – Rail Cargo Hungaria
ITA – Jomi Salerno