Ekatarina Nemaškalo na utakmici LP Podravka Vegeta - Rostov // ArhivaNa sastanku Izvšrnog odbora EHF-a, što je danas, u subotu 20. lipnja, održan u Krakowu u Poljskoj, određen je rejting rukometnih prvakinja, od kojih je 14 klubova izravno u Ligi prvakinja, a osam će se boriti za preostala dva mjesta u dvije kvalifikacijske skupine. Podravka Vegeta ušla je u natjecanje izravno s 12. mjesta.

EHF ističe da je pravo izravnog sudjelovanja u sezoni 2015/16. ostvarilo pet bivših europskih prvakinja: Hypo Nö (Austrija), Podravka Vegeta (Hrvatska), Krim Mercator (Slovenija), Larvik (Norveška) i Budućnost (Crna Gora). Iz popisa je vidljivo da se španjolske ekipe nisu prijavile za natjecanje

Kompletna lista ekipa koje će biti svrstane u četiri grupe Lige prvakinja (izvlačenje ovog petka) izgleda ovako:

FTC Rail Cargo Hungaria (Mađarska)

Budućnost (Crna Gora)

Larvik (Norveška)

FC Midtjylland (Danska)

WHC Vardar SCBT (Makedonija)

RK Krim Mercator (Slovenija)

CSM Bukurešt (Rumunjska)

Thüringer HC (Njemačka)

Rostov-Don (Rusija)

IK Sävehof (Švedska)

Hypo Niederösterreich (Austrija)

Podravka Vegeta (Hrvatska)

Fleury Loiret Rukomet (Francuska)

MKS Selgros Lublin (Poljska)

Na temelju novih kriterija sustava Izvršni odbor podržao je dva zahtjeva za dodatnim mjestima u kvalifikacijama. To su Baia Mare (Rumunjska) i Glassverket (Norveška), dok je odbijeno ostalih pet zahtjeva, otpali su Lada Togliatti (Rusija), Metz Handball (Francuska), Vistal Gdynia (Poljska), Muratpasa Belediyesi SK (Turska), INDECO Conversano (Italija).

U dvije grupe po četiri u dodatnim kvalifikacijama pravo sudjelovanja su, dakle, stekli:

Györi Audi ETO KC (Mađarska)

Team Esbjerg (Danska)

BNTU Belaz Minsk (Bjelorusija)

Sercodak Dalfsen (Nizozemska)

ŽRK Radnički Kragujevac (Srbija)

Ankara Yenimahalle (Turska)

Glassverket (Dramen, Norveška)

HCM Baia Mare (Rumunjska)

Ždrijeb za kvalifikacijskih turnira EHF Lige prvakinja održat će se u petak 26. lipnja u 18,30 sati, a za grupne utakmice na 19,15 sati u Beču u Austriji.

Live streaming će biti dostupan na ehfTV.com