Kao što je i poznato Podravka Vegeta se baš kako se i očekivalo, nakon kraće pauze vinula među europsku rukometnu elitu te s još 14 ekipa ulazi u grupnu fazu Lige prvakinja u sezoni 2019/2020. Europska rukometna federacija je na Upravnom odboru koji je održan u petak osim izravnih plasmana odlučila i da će svoj put do elitnog europskog natjecanja u kvalifikacijama tražiti pobjednici Challenge Kupa Rocasa Gran Canaria, a uz njih i ŽORK Jagodina, češki DHK Banik Most te turski Kastamonu BSK, a pobjednice ovih kvalifikacija bit će jedine debitantice među rukometnom kremom.

U novoj će sezoni nastupiti i pet osvajača ovog najsjajnijeg trofeja u europskom rukometu i to crnogorska Budućnost, mađarski Gyor, rumunjski Bukurešt, slovenski Krim i na kraju Podravka koja se na velika vrata nakon uspješne sezone pridružila europskoj rukometnoj eliti kamo i zasluženo pripada.

Žrijeb grupne faze DELO Lige prvakinja na rasporedu je već u četvrtak 27. lipnja u 18 sati uz izravan prijenos na EHF TV-u i kanalima EHF-ovih društvenih mreža. Dok će kvalifikacijska grupa biti samo jedna, a ždrijeb za kvalifikacije će se održati dan ranije, u grupnoj fazi će prema shemi koju je objavio EHF biti 4 grupe i u svakoj po četiri ekipe.

Danas je EHF objavio i 4 pota, a Podravka Vegeta je u POT-u 3 s njemačkim Bietigheimom, poljskim MKS Perla Lublinom i švedskim IK Sävehof što znači da se s tim ekipama ne možemo susresti u grupnoj fazi. Jedno je sigurno, lakog protivnika nema, a vrijedi pričekati ždrijeb u četvrtak kada ćemo doznati koga ćemo sve ugostiti i gdje će ekipa sve putovati u novoj sezoni DELO Lige prvakinja.

Ovo su potovi:

Pot 1
Metz Handball (FRA)
Györi Audi ETO KC (HUN)
SCM Rm Valcea (ROU)
Rostov-Don (RUS)

Pot 2
Team Esbjerg (DEN)
Buducnost (MNE)
Vipers Kristiansand (NOR)
RK Krim Mercator (SLO)

Pot 3
RK Podravka Vegeta (CRO)
SG BBM Bietigheim (GER)
MKS Perla Lublin (POL)
IK Sävehof (SWE)

Pot 4
FTC-Rail Cargo Hungaria (HUN)
CSM Bucuresti (ROU)
Brest Bretagne Handball (FRA)
Qualifier

Nova sezona Lige prvakinja počinje prvog vikenda u listopadu. Kada sve ove ekipe čeka po 6 utakmica i to 3 domaće i 3 gostujuće, a prve tri ekipe iz svake grupe će osigurati prolaz u glavnu rundu.

U glavnoj rundi bit će ukupno 12 ekipa koje će se podijeliti u dvije skupine, a po četiri ekipe iz svake skupine će u četvrtfinalne dvoboje. Nove prvakinje znat ćemo nakon finalnog turnira krajem svibnja 2020. godine. Izravnim plasmanom Podravka je već u ovom trenutku osigurala minimalno 12 europskih utakmica i u novoj sezoni.