Izbornik Canjuga, član UO RK Podravke Pal i direktorica Palčić na Bepovu turniru // Foto Robert ŠoštarićEHF je odredio da su od 1. do 7. listopada dani za reprezentativna ženska okupljanja. Malo nelogično, jer nekoliko dana iza toga počinje Liga prvakinja. Izbornik hrvatske ženske reprezentacije Vladimir Canjuga na ovo okupljanje u Slavonskom Brodu pozvao je obnovljenu reprezentaciju, bez nekih dosad neizostavnih igračica. Neke su ozlijeđene, a neke nisu u formi. Izostale su tako i Penezić (ozljeda), ali i Grubišić i Horvat zbog slabog dosadašnjeg učinka.

Osim toga vrh HRS-a naredio je pomlađivanje reprezentacije. Nadamo se da ”befel” s vrha neće ići na uštrb kvalitete i da se neće odbaciti kvalitetne ”stare” samo zbog godina. Miranda Tatari zbog ramena odlazi na injekcije u Zagreb: hoće li biti pošteđena dodatnog napora prije Lige prvakinja?

Nakon Slavonskog Broda reprezentacija odlazi u Petrovac na Mlavi, gdje će odigrati dvije pripremne utakmice s reprezentacijom Srbije, 4. listopada u 19 i 6. listopada u 14 sati.

CANJUGA POZVAO 18 RUKOMETAŠICA

Izbornik Canjuga pozvao je 18 igračica. Iz Podravke Vegete to su Ivana Jelčić, Marta Žderić, Nikica Pušić-Koroljević, Anita Gaće, Vesna Milanović Litre, Žana Čović i Miranda Tatari, iz Zeline Renata Knježević, Dragica Džono i Ivana Petković iz Budućnosti Katarina Bralo i Katarina Ježić te po jedna igračica iz šest klubova: Maja Zebić, Zaječar, Nataša Janković, Lokomotiva, Lana Franković, Sesvete Agroproteinka, Kristina Elez, Érdi Sport, Ivana Lovrić, Fantasyland Samobor i Sonja Bašić, Metalurg.

Iz Podravke Vegete u stručnom stožeru hrvatske reprezentacije je kondicijski trener Bojan Golub.

BOŠKOVIĆ IMA NA OKUPU 28 IGRAČICA

Na spisku selektora srpske reprezentacije Saše Boškovića 28 je igračica, među njima i Podravkina Sanja Damnjanović. To su golmanice Katarina Tomašević (Thüringer), Jovana Risović (Max sport), Dragica Tatalović (Jagodina), Ana Kačarević (Naisa), krila Ceca Ognjenović (Metz), Jelena Nišavić (Zaječar), Jovana Bartošić (Jagodina), Katarina Krpež (Krim Mercator), Ivana Milošević (Jagodina), Nevena Popović (Lundagaard), pivoti Sladjana Pop-Lazić (Besançon), Sanja Rajović (Zaječar), Marija Lojpur (Vardar), Verica Nikolić (Jagodina), vanjske igračice Andrea Lekić (Györ), Kristina Liščević (Metz), Jelena Erić (Astrahočka), Sanja Damnjanović (Podravka Vegeta), Biljana Filipović (Üsküdar, ozlijeđena), Jovana Stoiljković (Havre), Jelena Trifunović (Budućnost), Tamara Georgijev (Zaječar), Marija Obradović (Crvena Zvezda), Jasmina Đapanović (Hor, Švedska), Marija Janjić (Jagodina), Marina Dmitrović (Vardar), Dijana Števin (Jagodina), Jelena Popović (Besançon).

ANITA  BULATH U ORADEI NA KUPU KARPATA

Anita Bulath još je jedna rukometašica Podravke Vegete koja nastupa za reprezentaciju svoje države. Kao članica mađarske reprezentacije sudjeluje do 5. do 7. listopada na Kupu Karpata u Oradei u Rumunjskoj na kojem sudjeluju Rumunjska A i B reprezentacija, Ukrajina i Mađarska.