Jukić na golu na utakmici s Danskom // snimka sa službene stranice EPHrvatske juniorke u drugoj rundi natjecanja, u četvrtfinalnoj grupi II, večeras, u utorak, izgubile su od Švedske 20:30 (9:12). U grupi su još Danska i Srbija, koje su iz prednatjecanja prenijele po dva boda, a večeras je Danska pobijedila Srbiju 31:26. Tako  Danska ima 4 boda, Srbija dva, a  Švedska sada ima također dva boda, Hrvatska je bez boda. U srijedu naše juniorke igraju sa Srbijom, a Švedska s Danskom. Prve dvije reprezentacije odlaze u polufinale i borbu za medalje, a druge dvije igrat će za plasman od 5. do 8. mjesta.

UTAKMICA ČETVRTFINALNE SKUPINE II EP JUNIORKI

HRVATSKA – ŠVEDSKA 20:30 (2:12)

MAASTRICHT – MECC Maastricht. Gledatelja: 200. Sutkinje: Carla Van Dijk i Yvonne Wijtenburg (obje Nizozemska). EHF delegati: Alan Grima (Malta) i Edeltraut Berthold (Austrija).

HRVATSKA: Razum, Sanader, Jukić; A. Čović, Plahinek 1, Jakara 2, Krsnik 2, Vučković, Vukojević 1, Dragišić, Toto 2, Pasarić, Žuliček, Ježić 5, Vidak 1, Milić 6. IZBORNIK: Nenad Šoštarić.

ŠVEDSKA: Fribeg, Zeidler, Wall 5, Blohm 2, Sand 1, Grahn, Svensson 3, Juhansson 2, Monti Danielsson 4, Strömberg 2, Adler 5, Lina Larsson 1, Claeson, Linn Larsson 5, Lagerquist. IZBORNICA: Camilla Eriksson.

SEDMERCI: Hrvatska 1(1), Švedska 4(3).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta (Vidak 2+2, Krsnik, Dragišić, Milić po 2), Švedska 10 minuta (Lagerquist 2+2, Adler, Lina Larsson, Linn Larsson po 2).


IZVJEŠTAJ KOJI SMO PRIMILI OD HRVATSKOG RUKOMETNOG SAVEZA

Hrvatske juniorke prije susreta s Poljskom // fotografiju za objavu poslao HRSHrvatska ženska juniorska reprezentacija (igračice rođene 1992. i mlađe) poražena je u prvom susretu 2. kruga EP u Nizozemskoj. Šveđanke su uvjerljivo slavile 30:20 te time svele naše izglede za plasman u polufinale na teoriju. Naime, Hrvatska bi u posljednjem susretu drugog kruga protiv Srbije (sutra, 10. kolovoza, u 20 sati) trebala slaviti minimalno s 12 razlike uz uvjet da Danska pobijedi Švedsku. Ne uđu li u polufinale, naše djevojke očekuje borba za plasman od 5. do 8. mjesta.

 

IZJAVA IZBORNIKA NENADA ŠOŠTARIĆA

S utakmice prednatjecanja s Poljskom // sliku za objavu poslao HRS– Poveli smo 4:1 i stali. Imali smo previše pogrešaka u napadu, koje su rezultirale kontrama, i Šveđanke su brzo preokrenule. Do poluvremena smo se još i držali, zaostatak je bio samo tri gola. No, u drugom dijelu opet smo previše žurili u napadu, imali puno nerezonskih šuteva, kao da smo u jednom napadu htjeli postići dva gola. Mislim da smo izgubili šanse za polufinale, jednom nam je već pomogla sreća, teško će i drugi put. No, što je tu je, idemo pobijediti Srbiju i pokušati osvojiti 5. mjesto, što je naš konačni cilj u ovom trenutku. Napravili smo i do sad puno, ušli među osam najboljih, a ovaj plasman je za nas realnost. Ova reprezentacija je na kadetskom EP bila 11., kao i lani na otvorenom EP u Partilleu tako da mislim da smo učinili veliki korak naprijed – riječi su Šoštarića.