Larisa Kalaus na utakmici s Makedonijom // Foto EHFJedna pobjeda čini čuda. Osvjedočili smo se o tome u zadnjeoj utakmici EP juniorki u grupi 2-16. Naime, Hrvatska je u utakmici 3. kola pobijedila Makedoniju 30:22 (16:9) i tako, boljom ukupnom i međusobnom gol razlikom reprezentacija s istim brojem bodova, osvojila 2. mjesto u grupi i plasirala se u borbu od 9. do 12. mjesta.

Srbija je pobijedila Litvu 32:31 (13:15), pa su Srbija i Hrvatska odišle za stepenicu više, a Litva i Makedonija u borbu za 13. do 16. mjesta.

Hrvatska je otvorila s 4:0 i zatim održavala i povećavala razliku. Dosta je golova palo s vanjskih pozicija, obrana je bila solidnija nego na prethodnim utakmicama, a Podravkina igračica Aana Marija Maljak dala je 10 golova (nepogrešiva iz sedmeraca), pa je proglašena najkorisnijom igrčicom u hrvatskoj reprezentaciji i za to primila prikladni dar. Kod Makedonki to je Sara Ristovska.

U petak u 21 sat Hrvatska igra KO utakmicu za plasman od 9. do 12. mjesta s prvoplasiranom reprezentacijom iz druge skupine u borbi 9-16. mjesta, a to je najvjerojatnije Francuska.

Ana Marija Maljak, nagrada za najkorisniju hrvatsku igračicu // Foto EHF

UTAKMICA 3. KOLA SKUPINE 9-16 EP JUNIORKI U ŠPANJOLSKOJ

MAKEDONIJA – HRVATSKA 22:30 (15:13)

CABANYAL – Pabellon Municipal El Cabanal. Gledatelja: 50. Sutkinje: Karina Christiansen i Line Hesseldal Hansen (obje Danska). EHF delegatkinja: Anja Frešer (Slovenija). EHF nadzornik: Michel Caillet (Francuska).

MAKEDONIJA: Ladeva, Petkovska, Serafimova; Petrovska, Cipuševa, Stojanovska 1, Todorovska 1, Gjorgjioska, Mitova 3, Bojadžiska, Nolevska 5, Karanfilovska, Keramičieva 7, Miševska, Ristovska 5, Mihajlova. IZBORNIK: Sime Simovski.

HRVATSKA: Ečimović, Krmpotić; Zadravec 4,Posavec, Galetić, Šenvald 2, Mamić 2, Čalušić, Maljak 10, D. Kalaus 4, L. Kalaus 2, Oremović, Vlajsović 2, Babić 2, Peraica 2. IZBORNIK: Branko Šebek.

SEDMERCI: Makedonija 7(4), Hrvatska 10(10).

ISKLJUČENJA: Makedonija 10 minuta (Keramičieva 2+2, Mitova, Miševska i Ristovska po 2), Hrvatska 8 minuta (Galetić, Šenvald, L. Kalaus, Vlajsović).

Rezultati 3. kola grupe 9-16

Litva – Srbija 31:23 (15:13)
Makedonija – Hrvatska 22:30 (9:16)

Poredak: 1. Srbija 6, 2. Hrvatska 2, 3. Litva 2, 4. Makedonija 2.