Larisa Kalaus na utakmici s Danskom // Foto EHFJuniorke Hrvatske završile su natjecanjem u preliminarnim grupama Europskog prvenstva za juniorke, što se održava u Valenciji u Španjolskoj. U trećem i zadnjem kolu grupe A igrale su s Danskom. Danska je očekivano pobijedila, a rezultat je 32:21 (16:11).

U drugoj utakmici A grupe Crna Gora je nadjačala Srbiju s 21:16 (10:9) i zajedno s Danskom plasirala se u grupe za plasman od 1. do 8. mjesta, dok su Srbija i Hrvatska ostale u borbi za 9. do 16. mjesta.

U utakmici s Danskom hrvatske juniorke dobro su se držale u početku susreta, držale korak na gol-dva, ali Danska je bila jača i brža, vješto je koristila greške hrvatskih juniorki u napadu i realizirala brze kontranapade. Ne samo, to, Danska je imala izvanredne šuteve s vanjskih pozicija, dok je Hrvatska dosta komplicirala pred zonom suparnica.

UTAKMICA 3. KOLA GRUPE A NA EUROPSKOM PRVENSTVU ZA JUNIORKE U ŠPANJOLSKOJ

DANSKA – HRVATSKA 32:21 (16:11)

VALENCIJA – Pabellon Municipal El Cabanal. Gledatelja: 120. Sutkinje: Ana Vranes i Marlis Wenninger (obje Austrija). EHF delegat Panos Antoniou (Cipar). EHF nadzornik: Michel Caillet (Francuska).

DANSKA: Reinhardt, Vium; Boegelund 2, Baekhoej 3, Pontoppidan, Petersen 5, Kristiansen 3, Holm 1, Flader 1, M. Nielsen 5, Jakobsen, Lykkegaard 1, Hald 3, L. Nielsen 3, Hoejlund 1, Pedersen 4. IZBORNIK: Jan Barslev.

HRVATSKA: Ečimović, Krmpotić; Posavec 2, Galetić, Šenvald 1, Mamić 7, Čalušić 2, Maljak 2, D. Kalaus 1, L. Kalaus 3, Oremović 1, Vlajsović, Babić 2, Peraica. IZBORNIK: Branko Šebek.

SEDMERCI: Danska 5(4), Hrvatska 4(4).

ISKLJUČENJA: Danska 8 minuta (Pontoppidan 2+2, Baekhoej i L. Nielsen po 2), Hrvatska 14 minuta (Šenvald 2+2+2, diskv. u 60′, Maljak, L. Kalaus, D. Kalaus i Oremović po 2)

CRVENI KARTON: Sara Šenvald (Hrvatska), treće isključenje (60′).

Rezultati 3. kola grupe A: Crna Gora – Srbija 21:16 (10:9), Danska – Hrvatska 32:21 (16:11).

KONAČNI POREDAK GRUPE

1. Danska 6,–2. Crna Gora 4,–3. Srbija 2,–4. Hrvatska 0.

Danska i Crna Gora odlaze u grupe za plasman od 1. do 8. mjesta, a Srbija i Hrvatska u grupe za plasman od 9. do 16. mjesta.