S. Šenvald i D. Kalaus na utakmici sa Srbijom // Foto EHFHrvatska ženska juniorska rukometna reprezentacija danas je u Valenciji započela nastup na Europskom prvenstvu za rukometašice do 19 godina starosti i u prvom susretu skupine izgubile od Srbije 20:24 (8:13). U prvom susretu dana skupine A Danska je minimalno bila bolja od Crne Gore 21:20 (12:8).

U petak od 17 sati u sastaju se Crna Gora – Hrvatska, a u 15 sati Srbija – Danska.

Netom nakon susreta za službene stranice natjecanja trenerica hrvatskih juniorki Vesna Miletić je rekla:

– Imali smo nekoliko pogrešaka na samome početku susreta, kako u sedmercima tako i u drugim stvarima. Protivnice su bile bolje pripremljene od nas i pobijedile su. Ne smijemo potonuti, moramo pronaći način da u petak igramo bolje, kako bi prošli u daljnju fazu natjecanja.

Najkorisnija igračica Hrvatske u susretu sa Srbijom, Stela Posavec, složila se sa svojom trenericom.

– Jako sam tužna budući da smo nažalost izgubile. Suparnice su igrale bolje od nas. Izgubile smo nekoliko važnih prilika na samome početku utakmice. Nismo realizirale dva ili tri sedmerca i to je bilo ključno za naš poraz. Moramo razgovarati među sobom, naučiti iz ovoga i ne ponoviti iste pogreške u susretu u petak.

UTAKMICA 1. KOLA A GRUPE NA EP JUNIORKI U ŠPANJOLSKOJ

HRVATSKA – SRBIJA 20:24 (8:13)

VALENCIJA – Pabellon Municipal El Cabanal. Gledatelja: 70. Suci: Dorian Sirbu i Valentin Suponicov (oba Moldavija). EHF supervizor: Anja Freser (Slovenija). EHF obsever: Per Morten Sodal (Norveška).

HRVATSKA: Krmpotić, Ećimović; Zadravec 2, Posavec 1, Galetić 1, Šenvald 1, Mamić 9, Čalušić, Maljak 2, D. Kalaus, L. Kalaus 1, Oremović 3, Vlajsović, Babić, Peraica. IZBORNIK: Branko Šebek

SRBIJA: Karić, Kosanović; Živkov 3, Kovačević 7, Zdravković 2, Knežević, Šaronjić, Tomković, Kojić, Kosanović, Petrović 1, Vukajlović 6, Kojčić, Petrić, Agbaba 5, Novaković, Nikolić. IZBORNIK: Vlada Simičić.

SEDMERCI: Hrvatska 11(8), Srbija 3(3).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 18 minuta (L. Kalaus diksv u 17′, Posvec i Čalušić 2+2, Galetić, Šenvald, Mamić i Peraica po 2), Srbija 20 minuta (Živkov, Petrović i Agbaba 2+2, Kovačević, Zdravković, Vukajlović i Petrić po 2).