Srbija - Hrvatska // Foto EHFHrvatske juniorke završile su Europsko prvenstvo u Španjolskoj na 12. mjestu. U utakmici za 11/12. mjesto Srbija je pobijedila 27:26 (17:12). Hrvatska je u 54. minuti imala neriješeno, 24:24, ali platila je danak manjku golova u 1. poluvremenu, usprkos izvanrednim obranama Ane Krmpotić.

U početku su reprezentacije bile ravnopravne, bilo je 4:4, ali u 20. minuti Srbija je vodila 10:6 i poluvrijeme završila s visokih 17:12.

Srbija - Hrvatska , Ana Krmpotić // Foto EHFMeđutim, drugo poluvrijeme Hrvatska je doslovice jurnula i do 35. minute napravila 5-0 i izjednačila na 17:17. Dakle, Srbija nije pet minuta zabila ni jedan gol. Nakon toga u dva navrata, u 39. i 41. minuti Mamić i Zadravec izjednačavale su na 19:19 i 20:20, a u 42. minuti Mamić je dovela Hrvatsku u prvo vodstvo u 2. poluvremenu – 20:21.

Srbija - Hrvatska, Josipa Mamić // Foto EHFNakon toga slijedila su još dva izjednačenja na 23:23 i Larise Kalaus na 24:24. Srpkinje su u 57. minuti povele s 25:24, u 58. minuti sa sedmerca povisile na 26:24, Larisa Kalaus je smanjila na 26:25 u 58. minuti, u 59. Srbija je povisila na 27:25, a Josipa Mamić smanjila je prije samoga kraja na konačnih 27:26.

Srbija - Hrvatska, priznanje Ani Krmpotić // Foto EHFU razdoblju od 34. minute do kraja utakmica ogromnu ulogu u držanju i stizanju rezultata imala je Ana Krmpotić na golu hrvatske juniorske reprezentacije (iz Zrinskog na posudbi iz Podravke). U tih 25 minuta Ana je obranila 15 udaraca, od čega i dva sedmerca! Na kraju utakmice proglašena je najkorisnijom igračicom hrvatske reprezentacije i za to je zasluženo primila dar organizatora. Josipa Mamić zabila je danas gol više (10) nego dan prije, kada je tu titulu ona ponijela, i uz Larisu Kalaus bila je stalna opasnost za gol Srbije. Dobro je igrala Nikolina Zadravec, s vrlo dobrim ulazima s desnog krila.

No, i Srbija je imala svoju zvijezdu. To je Aleksandra Vukajlović, koja je zabila 10 golova i proglašena najkorisnijom igračicom srpske juniorske reprezentacije.

U utakmicama za 15/15. mjesto Litva – Makedonija 27:29, za 13/14. mjesto Bjelorusija – Portugal 31:29. Za 9/10. mjesto večeras igraju Rumunjska – Francuska, a doznat ćemo i rezultate utakmica za 7/8. mjesto Španjolska – Crna Gora i za 5/6. mjesto Njemačka Norveška.

Finalne utakmice igraju se u nedjelju. U 10 sati utakmicu za 3/4. mjesto igraju Mađarska – Švedska, a u 12,30 utakmicu za 1/2. mjesto Rusija – Danska.

Juniorke se vraćaju u svoje klubove, pa trener Podravke Vegete Goran Mrđen dobiva u krnji sastav Podravke Vegete pivotkinju Saru Šenvald. Zanimljivo da će Zametova golmanica Magdalena Ečimović odmah nakon povratka biti priključena kadetskoj reprezentaciji koja se priprema za Europsko prvenstvo kadetkinja u Skoplju u Makedoniji od 13. do 23. kolovoza. Dva europska prvenstva u mjesec dana.

EP JUNIORKI U ŠPANJOLSKOJ, UTAKMICA ZA 11/12. MJESTO

SRBIJA – HRVATSKA 27:26 (17:12)

VALENCIJA – Pabellon Municipal El Cabanal. Gledatelja: 50. Sutkinje: Viktoria Alpaidze i Tatyana Berezekina (obje Rusija). EHF delegatkinja: Ana Frešer (Slovenija). EHF nadzornik: Per Morten Sodal (Norveška).

SRBIJA: Kosanović, Karić; Zdravković 1, Knežević 4, Šaronjić, Tomković, Kojić 1, Petrović 3, Vukajlović 10, Kojčić 2, Petrić, Agbaba 2, Novaković 2, Nikolić 2. IZBORNIK: Vlada Simičić.

HRVATSKA:0ović, Vlajsović 2, Babić, Peraica 1. IZBORNIK: Branko Šebek.

SEDMERCI: Srbija 6(3), Hrvatska 6(4).

ISKLJUČENJA: Srbija 10 minuta (Knežević i Petrović 2+2, Novaković 2), Hrvatska 14 minuta (Maljak 2+2+2, diskv. u 57′, Galetić, Šenvald, L. Kalaus i Vlaajsović po 2).