Na predstavljanjuU prvom susretu razigravanja od 9. do 16. mjesta na Europskom prvenstvu u Sloveniji, hrvatska ženska juniorska reprezentacija poražena je od Rumunjske s rezultatom 29:23 (13:13). Drugi par u skupini: Švedska – Makedonija 40:15 (16:5). Na tablici vodi Rumunjska sa 4 boda, druga je Švedska s 2, treća Hrvatska 2 i četvrta Makedonija bez bodova. U srijedu 2. kolovoza u zadnjem kolu grupe igraju u 15 sati Švedska – Hrvatska i u 13 sati Rumunjska – Makedonija.

UTAKMICA 1. GRUPE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MJESTA NA EP JUNIORKI U SLOVENIJI

RUMUNJSKA – HRVATSKA 29:23 (13:13)

CELJE – Dvorana Zlatorog. Gledatelja: 50. Suci: Matan Lindenbaum i Dor Laron (obojica Izrael). EHF delegatkinja: Lada Trojková (Češka). EHF nadzornik: Siarhei Kot (Bjelorusija).

RUMUNJSKA: Nagy, Kelemen, Hosu; Verde 4, Severin, Badea 6, Lacatus, Tîrca 5, Popescu 4, Vacaeiu, Petrus 1, Bucur 1, Banciu, Leustean 1, Tecar 7, Panaite. IZBORNIK: Ion Craciun.

HRVATSKA: Bešen, Ećimović; Japundža 4, Karlovčan 1, Kaselj : 1, Žderić, Mrazović 3, Mikolić, Kalčić, Lukić 7, Mrđen 2, Kapetanović 1, Jurlin, Dobrić 3, Pavlović, Adamić 1. IZBORNIK: Ivan Jerković.

SEDMERCI: Rumunjska 2(3), Hrvatska 2(2).

ISKLJUČENJA: Rumunjska 8 minuta (Verde, Popescu, Bucur, Leustean), Hrvatska 12. minuta (Mrazović i Dobrić 2+2, Lukić i Mrđen po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Tecar (Rumunjska).

IZVJEŠTAJ HRS-a:

Iako su u prvom dijelu nadoknadile velik zaostatak i u nastavku dobro otvorile susret, hrvatske rukometašice napravile su pregršt tehničkih grešaka što im je donijelo novi poraz.

Na samom otvaranju prvi pogodak pripao je Hrvatskoj za vodstvo 1:0. No, potom je uslijedila serija tehničkih grešaka i propusta u obrani što je Rumunjska iskoristila i postigla šest uzastopnih pogodaka (6:1). Izbornik Jerković morao je pozvati minutu odmora koja je bila više nego korisna. U idućih 10 minuta hrvatske juniorke sustigle su zaostatak i u 19. minuti preko Anne Dobrić stigle do izjednačenja na 7:7, a minutu kasnije Ivona Mrđen zabija za vodstvo.

Do 25. minute igralo se gol za gol, ali ponovo greške Hrvatske omogućuju Rumunjkama da prijeđu u vodstvo od dva razlike (12:10). U zadnje tri minute imale su priliku povesti i s tri pogotka, ali nakon što je Magdalena Ećimović obranila sedmerac njene suigračice su uspjele realizirati iduća dva napada. Izjednačujući pogodak je praktički sa sirenom postigla Leonarda Kapetanović za 13:13 nakon prvih 30 minuta igre.

Iako su dobro otvorile drugo poluvrijeme, rukometašice Hrvatske ponovo su počele griješiti, pa su se njihove protivnice ponovo krenule rezultatski odvajati. Hrvatska u napadu nije nikako uspijevala pronaći put to rumunjskog gola, a uz to bilo je i puno pogrešno bačenih lopti izvan granica igrališta.

Rumunjska je tako 11 minuta prije kraja vodila s 22:17, pa je izbornik Jerković morao pozvati i drugu minutu odmora u ovom poluvremenu. Međutim, niti to odmah nije pomoglo. Hrvatska se brzo našla u deficitu od šest pogodaka. Dva pogotka Dore Lukić i jedan Dobrić omogućili su juniorkama da stignu na 25:22, ali ne i više od toga.

Rumunjska je bez većih problema privela utakmicu kraju i na kraju slavila s 29:26. Najraspoloženija u redovima Hrvatske bila je Dora Lukić koja je postigla sedam pogodaka. Tri manje dala je Tena Japundža. Rumunjsku je do pobjede predvodila Andreea Tecar koja se u strijelce upisala sedam puta.

Uz loš napad zadnjih 20 minuta odigrali smo i lošu obranu i nismo mogli parirati Rumunjkama. Sutra nas čeka utakmica protiv Švedske u kojoj ako pobijedimo ostajemo u borbi za 9. mjesto. Nadam se da će se cure vratiti, napokon prelomiti i uspjeti slaviti protiv jednog jakog protivnika – rekao je nakon utakmice izbornik Jerković.