EP juniorki DanskaU eliminacijskoj utakmici u borbi za plasman od 13. do 16. mjesta na Europskom prvenstvu juniorki u Sonderborgu u Danskoj hrvatske juniorke pobijedile su Slovačku 27:25 (15:9) i tako će sutra, u subotu, igrati za 13. mjesto s reprezentacijom Češke. Češka je u drugoj utakmici pobijedila Portugal 25:23, pa će Portugal i Slovačka igrati za 15-o, predzadnje, mjesto na prvenstvu.

Raspored utakmica u subotu
za 15, mjesto u 10,30 sati Portugal – Slovačka
za 13. mjesto u 13 sati Češka – Hrvatska.
U subotu se igraju sve utakmice završnice, nakon kojih će se znati i konačni poredak juniorskih reprezentacija na ovom Europskom prvenstvu.

ELIMINACIJSKA UTAKMICA ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MJESTA NA EP JUNIORKI U DANSKOJ
HRVATSKA – SLOVAČKA 27:25 (15:9)
SONDERNORG – Broager Sparkasse Skansen. Gledatelja: 50. Sutkinje: Katalin Pech i Maria Vagvölgyi (onje Mađarska).
HRVATSKA: Smiljčić 1, Kapitanović, Budić; Halili, Blažević 2, Dežić 6, Konta, Milosavljević, Domjan 1, Masnić 6, Debelić 3, Miočinović, Kežić 2, Mičijević 3, Tvorić, Dragišić 3. IZBORNIK: Neven Hrupec.
SLOVAČKA: Kvašnicova, Janešikova, Čakova; Bujnochova 6, Klučkova 1, Sikmanova 1, Kišikova, Kostelna 3, Tomašekova, Königova, Habankova 4, Slavikova 3, Poorova, Olsovska 7. IZBORNICA: Peter Ollsavsky.
SEDMERCI: Hrvatska 3(3), Slovačka 1(1).
ISKLJUČENJA: Hrvatska 2 minute (Kežić), Slovačka 2 minute (Königova).