Larissa Kalaus na utakmici Rumunjska - Hrvatska // foto www.eurohandballpoland.pl Jakub GucmaHrvatske kadetkinje igrat će u nedjelju 25. kolovoza s početkom u 10 sati za plasman na 7. mjesto na Europskom prvenstvu u Poljskoj. Suparnik će im biti Norveška, koja je izgubila utakmicu s Crnom Gorom 30:24 (13:13). U eliminacijskoj utakmici za plasman od 5. do 8. mjesta naše kadetkinje izgubile su od Rumunjske sa 34:31 (17:12).

U polufinalu za plasman od 1. do 4. mjesta Danska – Švedska 28:30 (14:14) i Rusija – Portugal 35:23 (20:8). Za 3. mjesto igrat će igrat će Danska – Portugal, a za titulu europskih prvakinja Švedska – Rusija.
Pomoćna trenerica Vesna Miletić rekla je nakon utakmica:
– Čestitam reprezentaciji Rumunjsku. Počele smo loše, Rumunjska. Pokušali smo to popraviti, ali smo uvijek bile korak iza njih, nismo mogli držati korak s njima. Razlog je naša slaba obrana.
Andrea Klarić dodala je:
– Nismo ponosne na ovu utakmicu, razočarani smo. Naša obrana nije izgledala tako dobro kao prije. Promašili smo mnogo udaraca, ali to ćemo popraviti u idućoj utakmici.

UTAKMICA ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MJESTA NA EP KADETKINJA U POLJSKOJ
RUMUNJSKA – HRVATSKA 34:31 (17:12)
GDYNIA – Sportska dvorana Widowiskowa. Gledatelja 50. Suci: Sašo Krkačev i Gjoko Kolevski (Makedonija).
RUMUNJSKA: Ion, Rosca, Curment; Vartic, Bontea, Abed Kader 4, Voina, Andrei 4, Dindiligan 1, Craiu, Onicas 1, Ilie 11, Vasiliu, Laszlo 10, Corban 3, Carasol. IZBORNIK: Constantin Dinca.
HRVATSKA: Krmpotić, Sertić, Hren; Zadravec 1, P. Posavec 3, S. Posavec 10, Galetić 3, Šenvald, Mikolić 2, Vlašić 1, D. Kalaus 4, Zagorščak, L. Kalaus 2, Prevendar 1, Mamić 1, Klarić 3. IZBORNICA: Lidija Bojić-Ćaćić.
SEDMERCI: Rumunjska 5(5), Hrvatska 9(8).
ISKLJUČENJA: Rumunjska 10 minuta (Vasiliu 2+2, Andrei, Corban, Carasol), Hrvatska 12 minuta (Galetić 2+2, S. Posavec, Šenvald, D. Kalaus, Zagorščak).