Veliko-veseljeČestitke hrvatskim kadetkinjama! U 2. kolu C grupe na EP kadetkinja u Skoplju pobijedile su Francusku 31:26 (15:14) osigurale četvrfinale u koje u svim računicama ulazea s dva boda. Nizozemska je pobijedila Portugal 32:21 i tako se zajedno s Francuskom nada prolasku u četvrtzavršnicu. To će riješiti u nedjelju u 15 sati u međusobnom susretu. Hrvatske kadetkinje igrat će u 13 sati s Portugalom.

Gotovo-je-gotovoPobjede nad Francuskom i Nizozemskom donijele su čistu računicu, jer u bilo kojoj kombinaciji (izgbile, dobile ili igrale neriješeno s Portugalom) blizu su i većim dometima od četvrtzavršnice. No, treba pričekati nedjelju.

Veseli-pozdravPrvo poluvrijeme bilo je izjednačeno, ali nje Hrvatska ipak uspjela završiti tu dionicu s golom razlike. U drugom se Hrvatska odbojila, a Francuska samo pokušavala približiti.

Najbolja---Korina-KarlovčanPohvale svim igračicama i stručnom stožeru, a gledano s Podravkine, odnosno koprivničke strane, izuzetno smo ponosni na udio naših kadetkinja: lijevo krilo i igračica Podravke Vegete Karina Karlovčan postigla je 12 golova, a kapetanica reprezentacije vanjska igračica Podravke Vegete Ivona Mrđen – 5.

PobjedaOrganizator je za najkorisniju igračicu Hrvatske proglasio Korinu Karlovčan, kojoj je Petar Bošković predao nagradu.

(SVE SLIKE EHF)

Ivona-MrđenUTAKMICA 2. KOLA C GRUPE EP KADETKINJA U SKOPLJU U MAKEDONIJI

FRANCUSKA – HRVATSKA 26:31 (14:15)

SKOPLJE – Sportski centar Boris Trajkovski. Gledatelja: 100. Suci: Sašo Krkačev i Gjoko Kolevski (oba MAkedonija). EHF delekatkinja: Carmen Manchade Lopez (Španjolska). Nadzornik EHF-a: Päivi Mitrunen (Finska).

FRANCUSKA: Frank, Huynh; Mauny 1, Jacinto 1, Deba 2, Mazens 4, Lassource 1, Vautier, Bruni 2, Blezes 1, Decugis, Blonbou 8, P. Plotton 1, Fall 4, M. Plotton 1. IZBORNIK: Christophe Caillabet.

Karlovčan-KorinaHRVATSKA: Bešen, Stevanović, Ečimović; Japundža 6, Karlovčan 12, Franušić, Mikolić, Pletikosić 3, Kalčić 4, Mrđen 5, Papac, Jurlin, Runje, Kapetanović 1, Dobrić, Horvat. IZBORNIK: Ivan Jerković.

SEDMERCI: Francuska 1(1), Hrvatska 4(3).

ISKLJUČENJA: Francuska 12 minuta (Blonbou 2+2, Mauny, Mazens, Lassource, Bruni po 2), Hrvatska 10 minuta (Jurlin 2+2, Japundža, Karlovčan, Kapetanović po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Korina Karlovčan (Hrvatska).

Himna-s-Francuskom