Hrvatska kadetkinje u SlovackojHrvatske kadetkinje na EP u Slovačkoj u razigravanju za plasman od 13. do 16. mjesta pobijedile su reprezentaciju Češke s 26:22 i tako ostvarile pravo na utakmicu za plasman na 13. mjesto. Suparnik će im biti Austrija koja je s 23:22 (15:10) pobijedila Srbiju. Ovo je bila prva pobjeda i nakon nje uslijedilo je veliko veselje. Igračicom utakmice proglašena je naša Tena Petika.

UTAKMICA EP KADETKINJA ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MJESTA

ČEŠKA – HRVATSKA 22:26 (11:13)

MICHALOVCE – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 180. Suci: Andrej Smailagić i Sandro Smailagić (oba Švedska). EHF delegat Kenan Gokmen (Turska). EHF nadzornik: Jutta Ehrmann-Wolf.

ČEŠKA: Rezacova, Novotna; Smetkova 5, Frankova 2, Oravcova, Smrhova 2, Vavrouskova, Hubova 3, Striskova 2, Grabcova 2, Issova 1, Protivankova 1, Olsova, Hynkova, Ševčikova 4, Novičikina. IZBORNIK: Michal Cervenka.

HRVATSKA: Bagavac, Hren, Borac; Petričević 1, Gillinger, Barišić 1, Malec 5, Popović 5, Guskić, Vučić 1, Franušić 6, Laco, Petika 6, Jeršek 1, Bošnjak, Miholić. IZBORNIK: Goran Bobić.

SEDMERCI: Češka 0, Hrvatska 2(2).

ISKLJUČENJA: Češka 8 minuta (Novičikina 2+2. Frankova, Protivankova), Hrvatska 12 minuta (Barišić 2+2+2, diskv. u 41′, Malec, Popović, Franušić)

IGRAČICA UTAKMICE: Tena Petika (Hrvatska).

VIŠE VIDI NA: www.hrs.hr