Portugal-Hrvatska // Foto EHFHrvatske kadetkinje pobijedile su sve tri utakmice u C grupi Europskog prvenstva u Makedoniji i tako osvojile prvom mjesto u grupi. Zajedno s Francuskom, koja je druga, ulaze u glavnu rundu M2, s tim što Hrvatska nosi 2 osvojena boda u grupi.

Portugal-Hrvatska // Foto EHFDanas, u nedjelju, Portugal – Hrvatska 27:28 (13:13), no razlika, pa i sam rezultat nisu bili važni, jer je i prije te utakmice Hrvatska osigurala nastavak natjecanja među osam najboljih reprezentacija. Opet su značjan udio u pobjedi dale Podravkine reprezentativke, obje krilne igračice, Karlovčan i Horvat, dale su po 6 golova, a Mrđen 3. Među efikasnima su bile i Dobrić (4), Kapetanović (3), Japundža i Pletikosić (2), Franušić i Jurlin (1).

Portugal-Hrvatska // Foto EHFU drugoj utakmici 3. kola Francuska je pobijedila Nizozemsku 35:29. Tako je konačni poredak u C grupi ovakav: 1. Hrvatska 6 bodova, 2. Francuska 4, 3. Nizozemska 2, 4. Portugal 0. Nizozemska i Portugal odlaze u borbu za plasman od 9. do 16. mjesta.
Portugal-Hrvatska // Foto EHFU novostvorenoj četvrtfinalnoj grupi M2 Hrvatska i Danska kreću s po 2 boda, Mađarska i Francuska bez bodova.

Nastavak prvenstva je u utorak 18. kolovoza, a u grupi M2 sastaju se:

u 17 sati Francuska – Mađarska

u 19 sati Hrvatska – Danska

U srijedu 19 kolovoza igraju:

u 17 sati Mađarska – Hrvatska

u 19 sati Danska – Francuska

Reprezentacije koje u grupi M2 osvoje 1. i 2. mjesto odlaze u polufinale, a 3. i 4. u grupi borit će se za plasman od 5. do 8. mjesta. Sve ekipe u glavnoj rudni (njih osam) stekle su pravo sudjelovanja na idućem Svjetskom prvenstvu. Dakle, mlade kadetkinje Hrvatske već su ”unutra”.

Portugal-Hrvatska // Foto EHFUTAKMICA 3. KOLA C GRUPE NA EP KADETKINJA U MAKEDONIJI

PORTUGAL – HRVATSKA 27:28 (13:13)

SKOPLJE – Sportska dvorana Boris Trajkovski. Gledatelja 200. Suci: Jakub Jerlecki i Maciej Labun (oba Poljska). EHF delegat: Božidar Đurković (Srbija). EHF nadzornik: Aco Nikolovski (Makedonija).

PORTUGAL: Ursu, Cardoso; Monzeiro 5, Sousa, Loureiro 4, Ma. Almeida, Minciuna 4, Azevedo 1, Ruela, Oliveira 6, Duarte 2, Mi. Almeida 2, Morais, Anacleto, Moreno 3, Goncalves. IZBORNICA: Ana Seabra.

HRVATSKA: Bešen, Stevanović, Ečimović; Japundža 2, Karlovčan 6, Franušić 1, Mikolić, Pletikosić 2, Kalčić, Mrđen 3, Papac, Jurlin 1, Runje, Kapetanović 3, Dobrić 4, Horvat 6. IZBORNIK: Ivan Jerković.

SEDMERCI: Potrugal 3(2), Hrvatska 7(5).

ISKLJUČENJA: Portugal 10 minuta (Loureiro i Minciuna 2+2, Morais 2), Hrvatska 8 minuta (Dobrić 2+2, Japundža i Mikulić po 2).