Rumunjska - Hrvatska foto EHFPotajno se očekivalo da bi pobjeda nad Rumunjskom ne samo izbrisala blijedi dojam u prva dva nastupa na Europskom prvenstvu hrvatske reprezentacije, nego bi uz pomoć drugog rezultata (recimo, pobjede Rusije nad Norveškom) Hrvatska ušla u glavnu skupinu natjecanja. To se nije dogodilo, Rumunjska je pobijedila Hrvatsku s 31:26 (15:13).

Rumunjska - Hrvatska foto EHFPonovilo se dobrih prvih 15 minuta kao i na utakmicama s Rusijom i Norveškom, a onda je suparnik preuzeo inicijativu. S tim da je koža ovoga puta prodana puno skuplje nego , primjerice, na utakmici s Norveškom. Treba istanuti dobru igru Andree Penezić i siguran šut, a i Žana Marić pokazala je svoje realizatorske sposobnosti, što iz igre, što iz sedmeraca.

Rumunjska je imala u ovoj utakmici tri jaka imena. Neagu, Buceschi i nekadašnju Podravkinu Ungureanu na vratima, dovoljno za sigurnu pobjedu i veliko veselje zbog ulaska u glavnu skupinu. Natjecanje za pobjednika Eura nastavlja 12 reprezentacija.

Rumunjska - Hrvatska foto EHFUTAKMICA 3. KOLA D GRUPE NA EP U ŠVEDSKOJ

RUMUNJSKA – HRVATSKA 31:26 (15:13)

HELSINGBORG – Helsingborg Arena. Gledatelja: 2435. Suci: Mirza Kurtagić i Mattias Wetterwik (obojica Švedska). Delegati EHF-a: Jutta Ehrmann-Wolf (Njemačka) i Carmen Machado (Španjolska).

RUMUNJSKA: Dedu (4+0), Ungureanu (8+1); Udristioiu 4, Szucs, Geiger, Pintea, Buceschi 7(5), Neagu 10(2), Florica, Laslo, Iuganu 2, Manea 3, Zamfirescu 1, Chintoan, Chiper 2. IZBORNIK: Ambros Jose Martin Cedres.

HRVATSKA: Razum (3+0), Bešen (7+1); ZAdravec, Nemaškalo 3, Blažević, Debelić 2, Čović 1, Posavec, Mičijević 1, Krsnik, Vidak, Penezić 8, Milanović Litre 1, Janković, Marić 7(4), Bašić 3. IZBORNIK: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Rumunjska 8(7), Hrvatska 4(4).

ISKLJUČENJA: Rumunjska 14 minuta (Pintea 2+2, Szucs, Buceschi, Manea, Zamfirescu, Chintoan), Hrvatska 10 minuta (Zadravec 2+2, Nemaškalo, Marić, Bašić).

IGRAČICA UTAKMICE: Cristina Neagu (Rumunjska).Rumunjska - Hrvatska foto EHF