Hrvatska - Norveška // Foto EHFTežak poraz doživjela je reprezentacija Hrvatske u 2. kolu D grupe na Europskom prvenstvu u Helsingborgu – 16:34. Dobar dojam do polovice 1. poluvremena, kasnije su sve slabosti došle do izražaja i individualno i kolektivno. Norveška, kao i kolo prije Rusija, prejaka za ovu našu reprezentaciju.

Hrvatska je vodila do 15. minute prvog poluvremena. Igru je potom preuzela Norveška i pretrčala Hrvatsku i došla do visokih 16:34 (9:15). Nakon što je u 16. minuti Hrvatska izjednačila na 8:8, idućih 9,46 minuta nije zabila gol, do 9:12 u 25. minuti.

Hrvatska - Norveška // Foto EHFDrugo poluvrijeme pokazalo je nemoć Hrvatske u napadu, a u minuti odmora u 43. minuti izbornik Mrđen konstatirao je da su igračice odustale od obrane. Bilo je to kada je Norveška vodila s nedostižnih 10 golova razlike, 12:20. Golmanice su u 60. minuta imale 4 obrane, norveške 17! Sa svake strane bilo je po osam igračica koje su postizale golove, ali u norveškoj reprezentaciji ni jedna manje od 3 gola, a kod Hrvatske njih šest jedan ili dva gola.

Treća i zadnja utakmica u D grupi za Hrvatsku je susret s Rumunjskom (koja je danas pobijedila Rusiju) u petak u 18,30 sati.

Hrvatska - Norveška // Foto EHFUTAKMICA 2. KOLA D GRUPE NA EP U ŠVEDSKOJ

HRVATSKA – NORVEŠKA 16:34 (9:15)

HELSINGBORG – Helsingborg Arena. Gledatelja: 1375. Sutkinje: Viktorija Kijauskaite i Aušra Zaliene (obje Litva). EHF delegati: Jutta Ehrmann-Wolf (Njemačka) i Tatjana Medved (Srbija).

HRVATSKA: Razum (3+0), Bešen (1+0); Zadravec 2, Nemaškalo 3, Blažević, Debelić 2, Čović, Posavec 1, Mičijević, Krsnik 2, Vidak, Penezić 4, Milanović Litre, Janković, Marić 1, Bašić 1. IZBORNIK: Goran Mrđen.

NORVEŠKA: Grimsbo (6+1), Solberg (10+1); Arntzen 4(1), Kristiansen 3, Skogrand, Ingstad, Mörk 5(2), Oftedal 4, Aune, Frafjord 6, Waade, Solaas, Kurtović 3, Herrem 4, Solberg 5, Tomac. IZBORNIK: Thorir Hergeirsson.

SEDMERCI: Hrvatska 2(0), Norveška 3(3).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 14 minuta (Mičijević 2+2+2, diksv. u 49′, Nemškalo, Vidak, Penezić, Milanović Litre)., Norveška 10 minuta (Solaas 2+2, Sa. Solberg, Aune, Tomac).

CRVENI KARTONA: Ćamila Mičijević 49′, treće isključenje.

IGRAČICA UTAKMICE: Marin Malm Frafjord (Norveška).Hrvatska - Norveška // Foto EHF