HrvatskaHrvatska je izborila nastup na Euru 2018. u Francuskoj osvajanjem 2. mjesta u kvalifikacijoskoj skupini 1 u konkurenciji Norveške, švicaeske i Ukrajine. U zadnjoj utakmici kvalifikacija danas (subota) u Vukovaru pobijedila je čvrstu reprezentaciju Ukrajine s 28:25 (15:12). Iz te skupine ne EP odlaze Norveška i Hrvatska.

Pobjeda nije dolazila u pitanje, tek se malo uzdrmalo stalno vodstvo naših rukometašica sredinom drugog poluvremena, ali je sve došlo na svoje mjesto zahvaljujući visokom postotku realizacije Benko, sestara Posvec, L. Kalaus te obranama Kapitanović. Prigodu su dobile sve igračice, pa su zaigrale i Podravkine reprezentativke Debelić, Vidak i Krsnik.

Čestitke stručnom stožeru i igračicama. Sjajan uspjeh: rukometna zima neće biti dosadna!

IZVJEŠTAJ HRS-a VIDI NA: http://hrs.hr/2018/06/02/hrvatska-potvrdila-plasman-na-europsko-prvenstvo-pobjedom-nad-ukrajinom/

FOTO GALERIJU VIDI NA: http://hrsphoto.photodeck.com/-/galleries/utakmice/cro-ukr

Maja Kožnjak6. KOLO GRUPE 1 KVALIFIKACIJA ZA EUROPSKO PRVENSTVO

HRVATSKA – UKRAJINA 28:25 (15:12)

VUKOVAR – Sportska dvorana Borovo. Gledatelja: 900. Suci: Yaron Ben-Dan i Assaf Faran (obojica Izrael). EHF delegat: Ion Serbu (Rumunjska).

HRVATSKA: Kapitanović, Pijević; Blažević 1, Debelić 1, P. Posavec 4, L. Kalaus 4, Mičijević 1, Krsnik, Plahinek, S. Posavec 6, Vidak, Ježić, D. Kalaus, Milanović Litre 1, Kožnjak 2, Benko 7. IZBORNIK: Nenad Šoštarić.

UKRAJINA: Balog, Timošenkova; Lajuk, Stelmak, Volovnjik 1, Borščenko 2, Snopova 2, Hotra, Strjukova, Voronko, Redka, Glibko 8, Gorilska 3, Smolnih, Kompanjec 5, Perederij 4. IZBORNIK: Boris Čizov.

SEDMERCI: Hrvatska 6(3), Ukrajina 7(6).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta (Mičijević 2+2, Debelić, Plahinek, Vidak), Ukrajina 8 minuta (Volovnik 2+2, Redka, Perederij).

IGRAČICA UTAKMICE: Aneta Benko (Hrvatska).