Današnju utakmicu za treće mjesto otvorile su gostujuća ekipa FTC Rail Cargo i Podravka Vegeta. Odmah u prvim sekundama Podravkinog napada prekršaj na Milosavljević, a kapetanica Kalaus precizna sa sedam metara za prvo vodstvo u današnjem ogledu. U prvim minutama vidjeli smo  dvije sjajne asistencije za krila Mugošu i Turk od strane mlade Lee Franušić i u 5. minuti Podravka Vegeta vodi 2:4. U sedmoj minuti gosti dolaze u vodstvo, nakon serije 3-0, ali Stelmakh izjednačuje za 6:6. Sjajan otpor pružaju domaće rukometašice kvalitetnoj mađarskoj ekipi. U prvih deset minuta gledamo borbenu Podravku, ekipa odlično razigrava i uistinu pokazuje sjajan potencijal za izazove koji dolaze. U 12. minuti vraćaju prednost od dva pogotka mađarske prvakinje, a rezultat je 9:7 dok su samo dvije minute nakon Mađarice na +4. U nastavku dominiraju gošće iz Mađarske, a Podravkašice su upale u krizu koja je deset minuta prije kraja prvog dijela označila velikih +7 i 16:9 za gošće. Krizu prekida Karlovčan. Nisu se predale koprivničke rukometašice koje u prvom dijelu pa su osam pogodaka zaostatka prepolovile tri minute prije kraja prvog dijela. Rukometašice Podravke na odmor odlaze s rezultatom 21:16.

Prve četiri minute drugog dijela nema realizacije na Podravkinoj strani što je iskusnoj mađarskoj ekipi osiguralo da dođe do uvjerljive prednosti od deset pogodaka, semafor je pokazao 26:16, a trener Neven Hrupec pozvao je minutu odmora. Pet minuta šutnje prekida Dejana Milosavljević, a potom i Stelmakh zabija i Podravka je u 6. minuti drugog dijela sa serijom 3-0 na sedam pogodaka zaostatka. Nakon deset minuta drugog dijela FTC ponovno ubacuje u drugu brzinu i odlazi na +10. Sredinom drugog dijela Podravka Vegeta je ponovno napravila seriju 3-0, a imali smo priliku vidjeti i nekoliko intervencija vratarke Dumanske pa je u 47. minuti rezultat 32:24. Do kraja su Podravkašice ubacile u višu brzinu, raspucale se i uspjele smanjiti zaostatak na samo četiri pogotka. Konačan rezultat bio je 37:33. FTC je danas bio bolja ekipa no veseli činjenica da su se naše cure čak tri puta dizale iz ponora, jednom u prvom dijelu i čak dva puta u drugom. Podravki je pripalo četvrto mjesto dok je FTC osvojio treće mjesto, a u ovom trenutku odigrava se utakmica za prvo mjesto između Siofoka i Krim Mercatora.

Foto: Ivan Brkić