Filip Turk u dresu Rukometnog kluba Koprivnica // Foto: Koprivnica.netPomoćni trener u stručnom stožeru Podravke Vegete u novoj sezoni bit će Filip Turk. On će u radu pomagati glavnom treneru Goranu Mrđenu, a treći član stožera je dugogodišnji klupski fizioterapeut Bojan Savić.

Turk će u rujnu napuniti 32 godine, završio je Kineziološki fakultet, smjer rukomet. Iza njega je bogata igračka karijera u Čakovcu, za kojeg je nastupao 16 godina, od toga je 14 sezona igrao u Prvoj ligi.

Jednu polusezonu proveo je u Slovačkoj, a karijeru je završio u Rukometnom klubu Koprivnica, s kojim je prošle sezone kao najbolji igrač i strijelac osvojio prvo mjesto u Trećoj hrvatskoj rukometnoj ligi – sjever i izborio povratak među drugoligaše.

Osim toga, Filip Turk ima i nekoliko godina trenerskog iskustva iz rada s mlađim uzrastima u Čakovcu i Koprivnici.