Koka - Podravka Vegeta // Foto Ljerka Vresk, mobitelomPodravka Vegeta pobijedila je u Varaždinu domaću Koku u zaostaloj utakmici 11. kola 1. HRL za žene. Pobjeda od 29:19 (14:10) na kraju je sigurna i brojčano lijepo izgleda, ali je za to trener Goran Mrđen morao upotrijebiti ”elitne postrojbe” u većoj minutaži nego što je namjeravao.

– Pobijedili smo rutinski, ali mogli smo uz ljepšu igru i malo lakše – javio je poslije utakmice Goran Mrđen.

Naime, u 10. minuti bilo je 7:2 za Koprivničanke, a onda nisu zabile gol osam minuta. Koka je stigla do 7:5 u 13. minuti i to joj je bilo najveće približavanje u rezultatu, ne računajući sam početak utakmice. Kad već spominjemo domaću ekipu mora se reći da je imala nevjerojatnih 19 tehničkih pogrešaka (Podravka Vegeta 8), a glavni strijelci bili su veliki potrošači lopte (Dežić 6/14, Mateša 7/16). Solidno je branila Golubić (9/34).

– Koka je bila borbena, a naša koncetracija nije bila na potrebnoj razini. Uzmite samo da smo od sedam sedmeraca pet promašili! Šut nam je bio faličan, nismo naprosto bili glavom ”u šutu” kada treba – zaključio je Mrđen.

Koka - Podravka Vegeta // Foto Ljerka Vresk, mobitelomMeđutim, ta njegova kritika ipak se odnosi na vanjsku garnituru, jer sve tri pivotkinje imale su stopostotni učinak: Čović 5/5, Džono 4/4, S. Šenvald 2/2, ukupno 11 golova, skoro koliko i vanjski. Kod vanjskih učinak je ovakav: Živković 5/10, I. Mrđen 1/1, Dragišić 1/2, Vidak 1/5, Trifunović 1/2 i Elez 3/8, ili ukupno 12/28 (42 %). Krila: Nikšić 2/4, Nemaškalo 4/9.

No, važna je pojeda i važna su dva boda prije odlučujuće utakmice za poredak u prvom dijelu natjecanja iduće subotu (31. siječnja) sa Zametom u Rijeci.

Prije toga u subotu (24. siječnja) u 17 sati u Koprivnici igra se prvenstvena utakmica sa Splitom 2010.

UTAKMICA 12. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

KOKA – PODRAVKA VEGETA 19:29 (10:14)

VARAŽDIN – Gradska sportska dvorana Arena. Gledatelja: 200. Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Igor Rendulić (Kutina). Nadzornik HRS-a: Loren Marić (Kutina).

KOKA: Dominić (1+1), Golubić (8+1); Jalušić, Domjan 1, El. Halili 2, Ed. Halili, Babić, Vrček, Tomašek, L. Kalaus 2, Furjan, Dežić 6, Haček, Mateša 7(4), Kovačić, D. Kalaus 1. TRENER: Neven Hrupec.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (1+-), Kapitanović (-), Milenković (11+1); Čović 5, Nikšić 2, S. Šenvald 2, Živković 5(1), Džono 4, Nemaškalo 4, Mrđen 1, Dragišić 1, Vidak 1, Oremović, Maljak, Trifunović 1, Elez 3. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Koka 5(4), Podravka Vegeta 7(2).

ISKLJUČENJA: Koka 6 minuta (L. Kalaus 2+2, Mateša 2), Podravka Vegeta 8 minuta (Džono, Nemaškalo, Trifunović, Elez).

IGRAČICA UTAKMICE: Mirjana Milenković (Podravka Vegeta).

Koka - Podravka Vegeta // Foto Ljerka Vresk, mobitelom