Koka - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerU 1. kolu 1. HRL za žene Podravka Vegeta je u prosječnoj igri svladala u Varaždinu domaću Koku s 16:22 (12:14) i tako ubilježila prva dva boda u novoj sezoni.

Prvo vodstvo (7:8) Podravka Vegeta ostvarila je u 15. minuti. Onda se do 10:10 odigravalo slično kao i na početku. U 21. minuti Koprivničanke su prvi puta povele s dva razlike, 10:12. Dosegle su i 11:14, ali je Koka smanjila na rezultat poluvremena – 12:14.

Koka - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerObrana nije nimalo pomagala Ivani Kapitanović na golu. S druge strane Janja Golubić na golu Koke obranila je u tom dijelu devet lopti. I napad je trebao igrati smišljenije. Koka je uzela što joj je ponuđeno, a osobito je koristila rupe u obrani gošći.

U drugom poluvremenu Podravka Vegeta stalno je vodila i u 51. minuti bilo je plus četiri, a onda je u 52. minuti Milošević postavila 16:21. U 56. Zadravec je zabila svoj osmi gol za 16:22.

To je bio i konačni rezultat. Podravka Vegeta opet je jednog suparnika spustila na ispod 20 golova. Koka je zabila samo 16, jer nije u drugom poluvremenu imala rješenja, a popravila se na golu i Ivana Kapitanović. Nikolina Zadravec bila je sa osam golova u pobjedničkoj ekipi najbolja pojedinka utakmice.

Prosječna utakmica koja nije mogla izazvati nikakvo uzbuđenje prosječnog broja publike (150-200).Koka - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-Mašansker

UTAKMICA 1. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

KOKA – PODRAVKA VEGETA 16:22 (12:14)

VARAŽDIN – Gradska sportska dvorana Arena. Gledatelja: 200. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (obojica Osijek). Nadzornik HRS-a: Tihomir Kasunić (Karlovac).

KOKA: Dominić (-), Golubić (14+0); Jalušić 3, Balajić, Halili 1, Varšić, Davidović, Jambriško, Masnić 6(1), Domjan 1, Dragišić 4, Furjan, Kontrec, Oštarijaš, Tomić 1, Babić. TRENER: Vladimir Canjuga.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (11+1); Zadravec 8, Dežić, Karlovčan, Krsnik 2 Milošević 2, Džono, Nemaškalo 4(2), Mrđen, Papac, Vidak 4(2), Pavlović, Petika, Gugić 3, Debelić. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Koka 2(1), Podravka Vegeta 5(4).

ISKLJUČENJA: Koka 6 minuta (Halili 2+2+2, doskv. u 49′), Podravka Vegeta 10 minuta (Krsnik, Milošević, Džono, Nemaškalo, Debelić).

CRVENI KARTON: Elena Halili (49′, tri isključenja).

IGRAČICA UTAKMICE: Nikolina Zadravec (Podravka Vegeta).