FB IMG 1540742961794 1600x1200 copyFoto: Ivan Brkić

Još jednu visoku prvenstvenu pobjedu upisale su rukometašice Podravka Vegete u 7. kolu 1.HRL za žene u Koprivnici gdje je ovoga puta domaćin bio ŽRK Split 2010. Rukometašice Podravka Vegete odigrale su jednu čvrstu prvenstvenu utakmicu te u tablicu hrvatske rukometne lige upisale još dva vrijedna boda. 

Čvrsto prvo poluvrijeme obilovalo je tehničkim pogreškama na obje strane, ali i fantastičnim obranama naše Jovane Risović kao i vratarke ŽRK Split 2010 Ivone Stilinović koje su obje sakupile po 7 obrana. Unatoč čvrstoj igri, nije bilo mnogo isključenja te su igračice Podravke dobrom igrom i akcijama na odmor uspjele otići sa 7 golova prednosti i rezultatom 8:15. U prvom poluvremenu pogocima su se osobito istaknule Nikolina Zadravec (4 pogotka) i Karyna Yezhykava (5 pogodaka).

FB IMG 1540742955661 1600x1200Foto: Ivan Brkić

U drugom poluvremenu naše rukometašice su rutinskom igrom zadržale rezultatsku prednost te uz nekoliko lijepih akcija i “cepelina” stigle do pobjede rezultatom 17:29. Najučinkovitije u redovima RK Podravke Vegete su bile Nikolina Zadravec sa 7 i Karyna Yezhykava sa 6 pogodaka. Pohvalan je nastup vratarke ŽRK Split 2010 Ivone Stilinović koja je sakupila 14 obrana te spasila rukometašice Splita od veće rezultatske razlike.

Ovim nastupom rukometašice Podravke su odlično najavile utkamicu 4. kola EHF Lige Prvakinja u kojem 3. studenog gostuju kod RK KRIM Mercatora u Ljubljani.

Sastav ŽRK Split 2010: Nikolina Marić Banje, Ljubica Plazibat 1, Ana Buljan 1, Klara Rubić 2, Klara Birtić 2, Katarina Budić, Ivona Stilinović, Sara Sablić 3, Lucija Radošević, Lucija Ivičević, Julija Kapitanović, Margarita Škarić, Lucija Ercegović 3, Venera Surjan 3, Ana Zelić 2

Trener: Željko Čagalj

Obrane/ŽRK Split 2010

Ivona Stilinović 7(1. poluvrijeme), 7(2. poluvrijeme)

Sastav RK Podravka Vegeta: Antonia Tucaković, Nikolina Zadravec 7, Ana Turk , Maria Holešova , Korina Karlovčan 3, Elena Popović 3, Selena Milošević 1, Dragica Džono 1, Dejana Milosavljević 2, Jovana Risović, Lea Franušić 1, Tena Petika, Natalia Chigirinova 2, Alena Ikhneva , Ana Debelić 3, Karyna Yezhykava 6

Trener: Zlatko Saračević

Obrane/RK Podravka Vegeta

Tucaković: 6(2. poluvrijeme)

Risović: 7(1. poluvrijeme)

Igračica utakmice: Nikolina Zadravec

Suci: Josip Kuhar iz Samobora i Damir Prelčec iz Zagreba

Gledatelja: 200