Ivana KapitanovićU prvom susretu HEP Croatia Cupa u Umagu Hrvatska je pobijedila Slovačku pobjeda 29:19 (13:9). Sutra, u petak, igraju Slovačka i Njemačka, a u subotu Hrvatska i Njemačka. Obje utakmice počinju u 19 sati.

Pogocima raspoloženih Ježić i Mičijević Hrvatska je na početku povela 4:0. Slovačka je prvi pogcodak postigla u 8. minuti. Slovakinje tada hvataju priključak i smanjuju zaostatak, stižu na 5:6, no Hrvatska se ponovo odvaja i završava poluvrijeme na 13:9.

Serijom od četiri gola u početku 2. poluvremena Hrvatska je povela sa 17:9, a Slovakinje nisu zabile gol punih devet minuta. Hrvatska je povećavala prednost na 19:11 i 22:13 i zatim je održavala. Slovačka se nije predavala, no izbornik Goran Mrđen dao je prigodu svim igračicama. Na kraju Hrvatska je pobijedila 29:19.

Najviše golova kod Hrvatske (po pet) dale su Bašić i Nemaškalo, a Kapitanović imala je 17 obrana, Bešen jednu, dok se kod Slovačke istaknula Filkova Trebuhova s pet golova, Sulovska zaustavla je šest lopti, a Tothova dvije.

HEP CROATIA CUP 2015.

HRVATSKA – SLOVAČKA 29:19 (13:9)

UMAG - Sportska dvorana OŠ Marije i Line. gledatelja: 600. Suci: Dalibor Jurinović i Marko Mrvica (oba Hrvatska). Nadzronik: Vlado Životić (Hrvatska).

HRVATSKA: Kapitanović (17), Bešen (4+1), Razum; Nemaškalo 5, Posavec, Blažević, Mičijević 4, Krsnik 2, Vidak, Ježić 4, Milošević 1, Plahinek, Džono, Marić 2, Franković 1, Bašić 5, Nikšić 2, Debelić, Jerčinović 3. IZBORNIK: Goran Mrđen.

SLOVAČKA: Sulovska (6), Tothova (2), Medvedova; Szokeova, Kerteszova, Holešova 3, Rechtorisova 2, Habankova 1, Kostelna 4, Veselkova, Szucs, Szarkova 1, Michnova 1, Sukennikova, Školkova, Filkova Trebuhova 5, Bizikova 1, Hornakova, Minarčikova 1. IZBORNIK: Peter Olšavski.

SEDMERCI: Hrvatska 4(4), Slovačka 2(1).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4  inute (Franković, Jerčinović), Slovačka 6 minuta (Habankova, Szarkova, Fiulkova Trebuhova).

(Prema www.hrs.hr)

 

POBJEDA KADETKINJA

Utakmicu su odigrale i kadetske reprezentacije Hrvatske i Dlovačke. Hrvatska je pobijedila 30:26 (17:14). Za Hrvatsku su nastupile i Podravkine igračice.

HRVATSKA: Ečimović, Bešen; Japundža 2(1), Karlovčan 4, L. Šenvald, Franušić 1, Mikulić 2, Stevanović, Pletikosić 2, Kalčić 1, Mrđen 4, Jurlin 3, Papac, Dobrić 4, Pavlović 2, Lukić 3, Marazović 2, Filipović. IZBORNIK: Ivan Jerković.

SEDMERCI: Hrvatska 2(1), Slovačka 4(3).

ISKLJUČENJA. Hrvatska 8 minuta (Mikulić, Mrđen, Pavlović, Filipović), Slovačka 0 minuta.