Upravni odbor Hrvatskog rukometnog saveza je na 10. telefonskoj sjednici održanoj 26. travnja 2021. godine odlučio o nastavku natjecanja Hrvatskih rukometnih liga za sezonu 2020/2021. Nakon inicijative koju su ženski klubovi uputili HRS-u, gdje je čak 41 klub od ukupno 47 klubova koji su obuhvaćeni ovom odlukom zatražio izmjenu ove odluke, UO HRS-a je odlučio kako će se natjecanje u ženskim ligama nastaviti 8.svibnja dok će Paket 24Premijer liga s natjecanjem nastaviti 12. svibnja 2021.

”Zadovoljni smo zbog ostvarenog dijaloga s predsjednikom HRS-a kao i predstavnicima HRS-a koji su uvažili inicijativu ženskih klubova i donijeli odluku koja će nam svima olakšati nastavak sezone. Sretni smo što je iskazano razumijevanje vezano uz sve točke o kojima se raspravljalo i što ćemo s prvenstvom nastaviti 8. svibnja, a završiti najkasnije početkom lipnja. S obzirom da su pred klubove postavljeni određeni zahtjevi, sukladno epidemiološkom protokolu, zadovoljni smo što će se u nastavku natjecanja, ujedno provoditi antigenski testovi uoči odigravanja svih utakmica Hrvatskih rukometnih liga, što smo u ovoj sezoni bili obavezni samo uoči europskih utakmica”, rekla je direktorica RK Podravke Vlatka Mihoci. 

Cjelovitu odluku kao i obrazloženje možete pogledati u nastavku.