Vesna Milanović Litre, tri gola Crnoj Gori // foto arhivaHrvatska reprezentacija uvjerljivo je slavila nad prvakinjama Europe, Crnom Gorom, u prvoj prijateljskoj utakmici koja je odigrana u petak u Baru. Hrvatska je pobijedila visoko, 31:17 (16:8), a u sastavu izbornika Vladimira Canjuge bilo je i pet rukometašica Podravke Vegete: Žderić, Pongrac, V. Milanović Litre, Ž. Čović i Gaće. U subotu je odigrana još jedna prijateljska utakmica i Hrvatska je pobijedila 23:19 (15:9).

Izbornik reprezentacije Crne Gore Dragan Adžić smatra da su u ovoj utakmici dobili vrlo važnu lekciju:

– Ovakva opomena je dobra i apsolutno na vrijeme. Djevojke koje su dobile šansu u prvoj utakmici sada imaju vrijednu lekciju. U subotu će dobiti priliku mlađe, uz oporavljene Miljanić i Mehmedović. Od ove Hrvatske smo gubili i u najjačem sastav.

Vladimir Canjuga nije se previše osvrtao na igru svoje reprezentacije već je istakao vrlo važnu činjenicu koja je bila očita u ovom susretu:

– Ova utakmica je pokazala koliko neigranje samo jedne igračice može poremetiti koncept igre. Mi smo bili jači za Penezić koje nije bilo na Europskom prvenstvu, a Crna Gora bez Đokić, Bulatović, Jovanović, Miljanić.

Ipak, zadovoljstvo zbog pobjede Canjuga nije skrivao:

– Naravno, pobijediti prvaka Europe na ovaj način je čast za nas, bili smo motivirani.

U subotnjoj utakmici, kako je najavio Adžić, neće biti prve vratarke Sonje Barjaktarović, Anđele Bulatović i Jovanke Radičević. Također, kako je i ozljeda kapetanice Marije Jovanović ozbiljna, ona također neće biti u sastavu.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

CRNA GORA – HRVATSKA 17:31 (8:16)

BAR – ŠRC Topolica. Gledatelja 1700. Suci: Ivan Pavićević i Miloš Ražnatović (Crna Gora). Delegat: Miodrag Popović.

CRNA GORA: Barjaktarović (10+3), M. Vukčević; Miljanić, Radičević 5 (2), Despotović 3 (2), Premović, Bulatović, Jovović, B. Klikovac, Pavićević, A. Klikovac 2, S. Vukčević 2, Tošković, Krnić, Mehmedović, Knežević 5 (2). IZBORNIK: Dragan Adžić

HRVATSKA: Grubišić (5+ 2), Žderić (6+1), Razum; Pongrac, Petković 3, Gaće 2, I. Milanović Litre, Elez 5(1), Penezić 8, Ježić, Lovrić, Zebić 6, V. Milanović Litre 3, Džono, Ž. Čović 2, Franković 2, Bašić, Janković. IZBORNIK: Vladimir Canjuga

SEDMERCI: Crna Gora 9(6), Hrvatska 4(1).

ISKLJUČENJA: Crna Gora 0 minuta, Hrvatska 4 minute.

Autor www.hrsport.net – Jelena Bagarić // obrada www.rk-podravka.hr

 

I U DRUGOJ UTAKMICI POBJEDA HRVATSKE – 23:19

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Hrvatske 23:19 (15:9) u drugom prijateljskom susretu koji je odigran u Baru u subotu u okviru ”EHF nedjelje”. U drugom prijateljskom duelu selektor Dragan Adžić je odlučio odmoriti Barjaktarović, Knežević i Bulatović.

Najefikasnije u crnogorskoj selekciji bile su Mehmedović i Miljanić s po šest golova. U hrvatskoj selekciji istakla se Kristina Elez sa četiri pet pogodaka.

Prema www.zrkbuducnost.com  

PRIJATELJSKA UTAKMICA

CRNA GORA – HRVATSKA 19:23 (9:15)

BAR – ŠRC Topolica. Gledatelja: 2100. Suci: Novica Mitrović i Miljan Vešović (oba Crna Gora). Delegat: Miodrag Popović (Crna Gora).

CRNA GORA: M. Vukčević (12), Miljanić 6(3), Perović, Despotović 2, Premović 1, Kostić, Jovović, B. Klikovac 1, Pavićević, A. Klikovac 1, S. Vukčević 1, Tošković 1, Krnić, Mehmedović 6, Knežević. IZBORNIK: Dragan Adžić.

HRVATSKA: Grubišić (9+1), Žderić (3+-), Razum; Pongrac 1, Petković 3, Gaće 1, I. Milanović Litre 2, Elez 4(1), Penezić, Ježić, Lovrić 1, Zebić 3(1), V. Milanović Litre 2, Džono, Čović 1, Franković, Bašić 3, Janković 2. IZBORNIK: Vladimir Canjuga.

SEDMERCI: Crna Gora 4(3); Hrvatska 2(2).

ISKLJUČENJA: Crna Gora 6 minuta; Hrvatska 4 minute.