Na kraju ipak veselja // Foto EHF

IZVJEŠTAJ: WWW.HRS.HR
Hrvatska ženska reprezentacija u posljednjem susretu skupine C, a ujedno i svojem posljednjem susretu na ovogodišnjem Europskom prvenstvu za rukometašice, snage je odmjerila s reprezentacijom Nizozemske. Nakon borbenih 60 minuta Hrvatska je pobijedila 31:27 (17:15).

.Hrvatska je krenula u prvi napad kojeg je odmah realizirala Andrea Penezić za početno vodstvo domaćina, a s druge strane na 1:1 poravnava Cornelia Groot. Nakon tehničke greške Hrvatica Nizozemska prelazi u vodstvo 2:1, a nekoliko trenutaka kasnije i na +3 (5:2). Krenule su u lov na protivnice Hrvatice te s tri uzastopna pogotka poravnale na 6:6. Iako su Nizozemke ponovo pobjegle na pogodak više (9:8), probudila se hrvatska obrana te, uz razbranjenu Martu Žderić, koja veže nekoliko obrana, serijom 4-0 Hrvatska ostavlja Nizozemke na minus tri (12:9). Hrvatice su tu prednost držale sve do posljednje minute prvog dijela susreta kada na Nizozemska stiže na samo pogodak zaostatka (15:16), a da se na odmor otiđe s dva pogotka vodstva pobrinula se Katarina Ježić za 17:15.

Hrvatska - Nizozemska // Foto EHFZbog lošeg starta u drugo poluvrijeme Nizozemska stvara seriju 3-0 s kojom prelazi u vodstvo 18:17. Igralo se pogodak za pogodak sve do 39. minute dvoboja kada, nakon nekoliko izgubljenih nizozemskih lopti, Anita Gaće i Maja Kožnjak odvode Hrvatsku na +2 (22:20). Tada je ponovno pala koncentracija u hrvatskim redovima te Nizozemke s tri uzastopna gola odlaze u novo vodstvo 23:22. Minuta predaha dobro je došla Hrvatskoj koja se budi, prebacuje u višu brzinu te dobrim rješenjima u napadu odlazi na +3 (27:24). Posljednjih deset minuta drugog poluvremena Hrvatska je uspjela održati stečeno vodstvo prvenstveno zahvaljujući raspoloženoj vratarki Žderić te je po posljednjem sučevu zvižduku upisala pobjedu 31:27 (17:15) za oproštaj od Eura.

Odlična je kod Hrvatske bila Andrea Penezić s 11 pogodaka te je još jednom proglašena najboljom igračicom Hrvatske od strane Europske rukometne federacije, no svoju je nagradu dodijelila Katarini Ježić koja je zabila pet golova, Marta Žderić je obranila 10 lopti, Ivana Jelčić dvije, dok se kod Nizozemske istaknula Laura Van der Heijden s pet golova, vratarke Tess Wester i Jasmina Janković sakupile su šest obrana, a Jurswailly Luciano proglašena je najboljom igračicom Nizozemske.

Tatari u pozadini // Foto EHF

UTAKMICA 3. KOLA C GRUPE NA EUROPSKOM PRVENSTVU

HRVATSKA – NIZOZEMSKA 31:27 (17:15)

VARAŽDIN – Gradska sportska dvorana Arena. Gledatelja: 2359. Sutkinje: Arntsen/Röen (Norveška)

HRVATSKA: Žderić (10+0), Jelčić (2+0); Kožnjak 3, Benko, T. Grubišić, Gaće 2, Mičijević 1, Horvat, Elez 3, Penezić 11(7), Ježić 5, Zebić 3, Milanović Litre 1, Džono, Marić 2, Bašić. IZBORNIK: Vladimir Canjuga.

NIZOZEMSKA: Wester (5+0), Janković (1+0); Kramer 1, Van der Heijden 5, Bont 1, Van Olphen 1, Snelder 1, Knippenborg 4, Broch 2, Groot 2(2), Dulfer 3, Goos 1(1), Schop 1, Smeets 2, Luciano 3, Polman. IZBORNIK: Henk Groener.

SEDMERCI: Hrvatska 9(7); Nizozemska 4(3)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta (Mičijević, Penezić, Ježić, Milanović Litre, Džono), Nizozemska 6 minuta (Snelder 2+2, Bont 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Penezić.

Hrvatska - Nizozemska // Foto HRS

U nastavku se nalazi audio izjava izbornika reprezentacije Vladimira Canjuge, kao i igračica nakon slavlja nad Nizozemskom 31:27 (17:15).

https://soundcloud.com/hrvatski-rukometni-savez/sets/izjave-izbornika-vladimira-canjuge-i-reprezentativki-nakon-slavlja-nad-nizozemskom