Logo SPŽenska rukometna reprezentacija Hrvatske, iako je izgubila uzvratnu utakmicu sa Srbijom u Kragujevcu 31:30 (15:15), plasirala se na Svjetsko prvenstvo u Brazilu, koje se igra od 3. do 18. prosinca. Pobjeda u Varaždinu s 11 golova razlike (36:25) bila je dostatna za ukupno slavlje i zasluženi prolazak na SP, jer je Hrvatska po svemu trenutno kvalitetnija ekipa od Srbije.

Nije to bila utakmica, niti igra obje reprezentacija za sjećanje, ali je bilo očito da su naše reprezentativke bile zadovoljne ostvarenim rezultatom u prvoj utakmici, pa su tako propustile u Kragujevcu pobjedom potvrditi kvalitetu.

Ovom uspjehu reprezentacije pridonijele su i rukometašice Podravke Vegete, njih osam.

Na SP plasirali su se dosad Brazil (kao domaćin), aktualni svjetski prvak Rusija, iz Azije Kazahstan, Koreja, Japan i Kina, iz Afrike Angola, Kongo i Tunis, iz Europe europski prvak Norveška, zatim Švedska i Rumunjska, iz Oceanije Australija. Prvog vikenda u srpnju dobit će se još jedan sudionik: pobjednik Panameričkog prvenstva.

Na europskim kvalifikacijama plasirale su se Hrvatska, Crna Gora, Nizozemska i Njemačka, koja je na veliko iznenađenje eliminirala u dvije utakmice Mađarsku (26:24 i 27:22) te Španjolska koja je izgubila od Makedonije 24:21, ali je prvu utakmicu dobila 37:22.

U nedjelju popodne plasirala se Francuska dvostrukom pobjedom nad  Slovenijom (prva utakmica 28:19, druga 28:20),  a također i Island koji je odigrao neriješeno u Ukrajini (24:24), ali je u prvoj utakmici pobijedio 37:18. U nedjelju navečer pobjedom 24:19 (prva 23:16) nad Poljskom, na SP plasirala se i Danska.

UZVRATNA UTAKMICA PLAY OFFA ZA SP RUKOMETAŠICA U BRAZILU 3-18. PROSINCA 2011.

SRBIJA – HRVATSKA 31:30 (15:15)
KRAGUJEVAC –
Sport Centar Mladost “Jezero”. Gledatelja: 1200. Suci: Sorin-Laurentiu Dinu i Constantin Din (oba Rumunjska). Delegat EHF-a: Dušan Popović (BiH). 
SRBIJA: Tatalović, Čolić (5+1); Nikolić 2, Krpež 3, Lekić 7, Števin 3, Dmitrović, Damnjanović 5, Đerić, Trifunović, Pop-Lazić 7, Cvijić 1, Živković 1(1), Nišavić, Liščević, Bartošić 2. IZBORNIK: Duško Milić.
HRVATSKA: Grubišić (5+1), Žderić (1+1), Jelčić (3+0); Tatari 5, Kiridžić, Kožnjak, Golubić 2, Šerić, Gaće, Pušić 1, Horvat 5, Franić 6(1), Penezić 8, Zebić 1(1), V. Milanović-Litre 2, Džono. IZBORNIK: Vladimir Canjuga.
SEDMERCI: Srbija 3(1), Hrvatska 4(3).
ISKLJUČENJA: Srbija 6 minuta, Hrvatska 4 minute.