Kadetska reprezentativka Ivana Dragišić od ljeta u 1. ekipi PodravkeHrvatske kadetkinje nastavljaju s pobjedama na Europskom prvenstvu u Češkoj. U petak navečer pobijedile su domaćina prvenstva, Češku, s rezultatom 29:26 (17:15) i tom im je donijelo susret za 9. mjesto na prvenstvu, kojeg u subotu u 20,30 sati u Zlinu igraju s Njemačkom.

Pobjedi naše reprezentacije znatno su pridonijele Podravkine Ivana Dragišić (6 golova kao i Milovaljević, Debelić 5) i Ivana Kapitanović na golu. Uz izbornika Edu Šmita, kadetsku reprezentaciju treniraju i Podravkina trenerica Snježana Petika te Ljiljana Borozan iz Sinja.

EP KADETKINJA U-17, UTAKMICA ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MJESTA

HRVATSKA – ČEŠKA 29:26 (17:15)

ZLIN – Sportska dvorana Euronics. Gledatelja 250. Sutkinje: Ane Silva i Ana Afonso (obje Portugal). Delegat EHF-a: Jesus Guerrero (Španjolska).

HRVATSKA: Kapitanović, Budić, Bešen; Mikolčić, Kežić 4, Kuzman, M. Čović, Vrkljan 3, Milosavljević 6, Runje, Masnić 2, Galić, Debelić 5, Dragišić 6, Konta 3, Maras. IZBORNIK: Edo Šmit.

ČEŠKA: Novakova, Zuzankova, Kudlackova; Sekulova 1, Kaderabakova, Kamenarova, Mala 6, Dufkova 1, Trumpesova, Slovakova 3, Frycakova 3, Jackova 6, Nygrynova 4, Pokorna 2, Novotna, Jasnova. IZBORNIK: Lubomir Krejčir.

SEDMERCI: Hrvatska 3(1), Češka 6(4).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta (Debelić diskvalifikacijer u 41. minuti, Vrkljan, Milosavljević, Runje, Masnić po 2), Češka 4 minute (Sekulova, Nygrynova po 2).

CRVENI KARTON: Debelić, Hrvatska (41. minuta).