S utakmice EP Hrvatska - Mađarska; sve slike s EP-a sa službene su stranice prvenstvaU nastavku natjecanja na Europskom porvenstvu rukometašica U-17, reprezentacija Hrvatske pobijedila je u utorak Španjolsku s visokih 31:16 (17:6). Najefikasnije u hrvatskoj reprezentaciji bile su Ivana Dragišić i Kika Vrkljan, svaka s po 7 golova. U drugoj utakmici iste grupe Poljska je pobijedila Slovačku 24:21 (9:10).

U borbi za 9. do 16. mjesto u grupi I1 vode Njemačka i Češka sa po 3 boda, Portugal ima 2, Austrija je bez boda. U Grupi I2 vodi Hrvatska sa 4 boda, slijede Poljska i Španjolska sa 2 te Slovačka bez bodova.

U srijedu u 15 sati igraju Poljska – Hrvatska, a u 13 sati Slovačka – Španjolska.

Nakon toga slijede susreti za konačni poredak na ispadanje, a igraju se 1. i 2. srpnja.

UTAKMICA EP KADETKINJA U-17 ZA POREDAK OD 9. DO 16. MJESTA

ŠPANJOLSKA – HRVATSKA 16:31 (6:17)

BRNO – Mesetska hala micovych sportu. Gledatelja: 130. Suci: Bedrich Frieser i Lukas Frieser (oba Češka). Delegat EHF-a: Bogdan Macovei (Rumunjska).

ŠPANJOLSKA: Ramirez Fernandez, Ramos Iraola, Martinez, Elecegui Fernandez 7, Sans Serra 1, Lopez Artunedo, Mendez Garcia, Gil de la Vega 3, Gutierrez Bermejo 1, Astiz Goni, Frances Aguado 1, Poo Yague 3, Belda McFall, Gonzales de Garibay, Munoz Barcells, Hernandez. IZBORNICA: Manuela Pereda de la Cruz.

HRVATSKA: Budić, Kapitanović, Bešen; Mikolčić, Kežić 3, Kuzman 1, M. Čović, Vrkljan 7, Milosavljević 3, Runje 3, Masnić 2, Galić, Debelić 4, Dragišić 7, Konta 3, Maras. IZBORNIK: Edo Šmit.

SEDMERCI: Španjolska 4(3), Hrvatska 3(3).

ISKLJUČENJA: Španjolska 6 minuta (Eelecegui Fernandez 2+2, Astiz Goni 2), Hrvatska 8 minuta (Runje, Masnić, Debelić, Dragišić po 2).