Podravka Vegeta - Split 2010 // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta s lakoćom je pobijedila rukometašice Splita 2010 sa 41:31 (22:13). U pobjedi je sudjelovalo 15 od 16 igračica u Zapisniku (Ivana Kapitanović bile je pošteđena, samo je sjedila na klupi), čime je trenerica Snježana Petika nastavila principom uvođenja mlađih igračica da ne budu samo dekor na klupi. Jer u takvim utakmicama pobjednik se manje-više zna, pa ne treba ”ganjati” visoke rezultatske brojke.

Podravka Vegeta - Split 2010 // Foto Ivo Čičin-MašanskerUoči susreta predsjednica Nadzornog odbora RK Podravke s.d.d. Ljiljana Šapina predala je cvijeće Podravkinim reprezentativkama juniorkama kao znak pažnje za plasman hrvatske juniorske reprezentacije na Svjetsko prvenstvo. Cvijeće su primile Magdalena Ečimović, Ivona Mrđen, Lea Franušić, a mali dar primio je trener vratarki Goran Trajkovski.

U samoj utakmici vidjeli smo obostranu golijadu, pa su se istaknule učinkovite pucačice s obje strane. Upečatljiv dojam ponovno je ostavila Aljona Ihnjeva: sjajna dodavanja i udarci u gol bez velike filozofije, jednostavno, a učinkovito.

Podravka Vegeta i Koka, koja je svladala Dugo Selo 55, plasirale su se na Završnicu Kupa u Umagu. Igraju još Trešnjevka i Bjelovar, a Lokomotiva – Zrinski je odgođeno.

Slijedi stanka od 10 dana, a iduća službena utakmica bit će 7. travnja, kada u 20. kolu 1. HRL Podravka Vegeta u Koprivnici dočekuje čakovečki Zrinski. Vidimo se. 4Ihnjeva u prodoru, Podravka Vegeta - Split 2010 // Foto Ivo Čičin-Mašansker

UTAKMICA 1/4 ZAVRŠNICE HRVATSKOGA KUPA

PODRAVKA VEGETA – SPLIT 2010 41:31 (22:13)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 120. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba Štivice). Nadzornik HRS-a: Gordan Vukušić (Zagreb).

PODRAVKA VEGETA. Jukić (9+0), I. Kapitanović (-), Ečimović (7+1); Dežić 5(1), Popović 2, Krsnik 3, Džono 2, Mrđen 2, Franušić 1, Vidak 4, Pavlović 3, T. Petika 4(1), Horvat 3, Ihnjeva 9(1), Debelić 3. TRENERICA: Snježana Petika.

SPLIT 2010: Stilinović (6+0), J. Kapitanović (2+0); Banje 2, Kežić 5, Bodružić, Rubić 1, Budić 2, Sablić 3, Ivičević, Mistrić 7(3), Ercegović 8(1), Surjan 3. TRENERICA: Blaženka Širinić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 3(3), Split 2010 5(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 2 minute (Horvat), Split 2010 4 minute (Rubić, Budić).

IGRAČICA UTAKMICE: Aljona Ihnjeva (Podravka Vegeta).

Osebujna treneerica Splita Blaženka Širinić // Foto Ivo Čičin-Mašansker