Podravka Koka kup 1Procjene i ocjene da će Podravka Vegeta lako svladati Koku u polufinalu Hrvatskoga kupa nisu bile točne. Podravaka Vegeta jest pobijedila s 30:23, ali je u52. minuti bilo opasnih 22:21. Zapravo cijelu utakmicu Koka je prijetila, pristizala, ali se uvijek našla pojedinka u koprivničkoj ekipi koja bi osujetila namjere Varaždinki. Tih opasnih približavanja bilo je (na dva razlike) puno, ali je sve završilo dobro.

Podravka Koka kup 2To dobro dogodilo se u zadnjim minutama kada je Dežić zabijala golove iz sedmeraca, kada h+je Jukić obranila nekoliko važnih lopti, a zapravo je svaka bila važna, kada je bljesnula Horvat, a u zadnjim sekundama zabila Debelić svoj šesti gol. Dala je velik doprinos, pogotovo ako se računa i njen udio u obrani. Tako je u zadnjim minutama iskreiran prihvatljiv rezultat od sedam golova razlike.

Podravka Koka kup 3U prvoj utakmici polufinala dogodila se očekivana pobjede Lokomotive Zagreb nad Trešnjevkom: 29:17 (14:7). Tako u subotu u 16,15 sati, uz izravni prijenos na HTV2, Podravka Vegeta i Lokomotiva Zagreb igraaju finale kupa.

U petak će se trenirati i razmisliti kako odigrati s Lokomotivom, a da ne bude ”drame”.

Podravka Koka kup 4UTAKMICA POLUFINALA HRVATSKOGA KUPA

PODRAVKA VEGETA – KOKA 30:23 (13:10)

UMAG – Sportska dvorana OŠ MArija i Lina. Gledatelja: 200. Suci: Robert Bernobić i Nikša Kalčić (obojica Rijeka). NAdzornik HRS-a: Dragutin Modesto (Kanfanar).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (3+1), Kapitanović (9+1), Ečimović (-); Turk 1, Dežić 8(3), Karlovčan 3, Krsnik 2(1), Džono, Mrđen, Franušić, Vidak 2, Pavlović 2, T. Petika, Horvat 2, Ihnjeva 4(1), Debelić 6. TRENERICA: Snježana Petika.

KOKA: Šopar (-), Dominić (-), Šegota (7+1); Jalušić 1, Balajić 1, Vrabec 4(4), Varšić, Milosavljević 2, Blažek 3, Furjan 6, Domjan 3, Kontrec, Tomić 3, Davidović. TRENER: Vladimir Canjuga.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 6(5), Koka 6(4).

ISKLJUČENJA: Podaravka Vegeta 4 minute (Dežić, Vidak), Koka 4 minute (Furjan 2+2).

IGRAČICA UTAKMICE: Ana Debelić (Podravka Vegeta).