Luka Geller izvodi početni udarac // Foto obitelj Geller, ZelinaPodravka Vegeta u 5. kolu Lige za prvaka 1. HRL pobijedila je u Zelini 28:34 (14:20). Međutim, utakmica je imala svoj humanitarni uvod. Najprije o tom.

Podravkina nagradne igre ”Od srca srcu” od kraja prošle godine imala je i humanitarni karakter. Naime, tvrtka Podravka je iz nagradnog fonda donirala iznos od 50.000 kuna Udruzi Srce za opremanje dječjeg igrališta. Stoga se Udruga odazvala na poziv RK Zeline da jedan član udruge izvede početni udarac na utakmici s Podravkom Vegetom. To je bio Luka Geller, korisnik udruge, dijete od osam godina s Dawnovim sindromom.

VRIJEDNO JE ZNATI

Uređenje okoliša i dječjeg igrališta uz Kuću podrške ”Srčeko” planira se na proljeće. Igralište će biti opremljeno spravama za igru i razonodu, prilagođenim djeci s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom. Ovim projektom, više od stotinu članova Udruge Srce dobit će mogućnost aktivnog sudjelovanja u igri, ali i provođenje raznih fizičkih i sportskih aktivnosti na otvorenom. Udruga provodi poludnevni boravak za osobe s invaliditetom, asistenciju u vrtiću i nastavi, terapijsko jahanje, terapijsko plivanje, pomoć u učenju, fizikalnu terapiju, radnu terapiju, a ima i kreativne radionice, integracijske radnionice, logopeda, što koristi i Luka koji je izveo početni udarac. Sve kako bi se osobe integrirale u lokalnu zajednicu i postale punopravni članovi društva.
Uređenje ovakvog dječjeg igrališta, jedinstvenog na našem području – projekt je vrijedan  125.000 kuna.  
Projekt igrališta pod nazivom „Zajedno u igri“, odobrio je i Nato Charity Baazar te donirao Udruzi Srce 10.000 eura, što će zajedno s donacijom Podravke omogućiti realizaciju ovog projekta u cijelosti. Rok za provedbu projekta je 30. lipnja ove godine, a na završetku upriličit će se svečanost uz nazočnost donatora.

HRUPEC ČUVAO IGRAČICE ZA PETAK I LOKOMOTIVU

A sad o utakmici. Iamo se očekivalo da će sve utakmice u Ligi za prvaka biti derbi, ipak se to nije ostvarilo. Predugo traju natjecanja da bi sve ekipe imale snage za žešće završne okršaje, pa je karakteristike Lige za prvaka Podravkina nadmoć i ujednačenost ostalih ekipa. Jer, primjerice, Sesvete Agroproteinka pobijedila je Samobor (30:28), pa je na tablici Podravka četiri boda u prednosti pred Lokomotivom, pet pred Samoborom, a Zelinom čak šest bodova. U petak gostuje u Koprivnici Lokomotiva i prvenstvo se polako može privoditi mirno kraju.

Anita Gaće i Heidi Loke // ilustracija

Upravo zbog te utakmice već u petak, trener Neven Hrupec štedio je neke igračice, ali je dao prigodu svim ostalima i zadovoljan je, kaže da su sve igrale vrlo dobro.

– Zadnjih 15 minuta čuvao sam glavne igračice za susret u petak u Koprivnici. Pozivam gledatelje da dođu u što većem broju, jer do kraja sezone 

Podravka Vegeta igra samo tri utakmice: ovu s Lokomotivom, sa Samoborom i zadnju sa Zelinom – rekao je Hrupec nakon utakmice.

I statistika je dobra. Samo 4 tehničke greške, 64 posto šuta, a sve koje su zabijale golove imale su šut iznad 50 posto (Kiridžić 5/7, Ž. Čović 3/5, Pongrac 4/7, Gaće 5/6, Damnjanović 6/9, Milanović Litre 3/3, Dragišić 1/1, Vidak 2/4 i Horvat 6/8). Pušić-Koroljević nije igrala, a golmanice su imale po 30 minuta svaka (Žderić 36 posto, Jelčić 22).

UTAKMICA 5. KOLA LIGE ZA PRVAKA 1. HRL ZA ŽENE

ZELINA – PODRAVKA VEGETA 28:34 (14:20)

ZELINA – Dvorana Srednje škole Zelina. Gledatelja: 300. Suci: Igor Barle i Saša Vučić (oba Zagreb). Nadzornik: Zdravko Golub (Čakovec).

ZELINA: Sanader (1+0), D. Žigrović (-), Jukić (10+0); Ercegovac 4, Koščec, M. Žigrović, Antolković, Madžarac, Pavičić 1, Knježević 5, Vukojević 1, Džono, Vulić 2, Stipić 3(2), Galić 3, Petković 9. TRENER: Goran Mrđen.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (8+0), Jelčić (4+-); A. Čović, Kiridžić 4, Ž. Čović 3, Pongrac 4, Šon, Božić, Gaće 5, Damnjanović 6(4), Dragišić 1, Vidak 2(1), Mikolčić, Horvat 6, Pušić-Koroljević. TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Zelina 2(2), Podravka Vegeta 5(5).

ISKLJUČENJA: Zelina 2 minute (Stipić), Podravka Vegeta 4 minute (A. Čović, Šon).

IGRAČICA UTAKMICE: Anita Gaće (Podravka Vegeta).

TABLICA NAKON 5. KOLA 

Podravka Vegeta     5   5   0   0    169:124     10

Lokomotiva             5   3   0   2   146:139      6

Samobor                 5   2   1   2   124:133     5

Zelina                     5   2   0   3   140:137    4

Sesvete Agrop.       5   2   0   3    135:156      4

Trešnjevka              5   0   1   4    122:147     1

Ostali rezultati: Trešnjevka – Lokomotiva 26:31 (17:18), Sesvete Agroproteinka – Samobor 30:28 (14:14).

U petak i subotu igraju: Podravka Vegeta – Lokomotiva (u petak u 18 sati), Sesveete Agroproteinka – Zelina, Trešnjevka – Samobor. 

luka-geller3luka-geller5

luka-geller4luka-geller6