Borbena utakmica Budućnost - Hypo // Foto Ivo Čičin-MašanskerU 2. kolu 8. memorijalnog turnira u spomen na Josipa Samaržiju Bepa austrijski prvak Hypo osvojio je nova dva boda pobijedivši crnogorske prvakinje Budućnost 19:26 (8:12). Hypo je imao više raspoloženih igračica, osobito Rodrigues, Da Silvu i Do Nascimento.

U dobroj, borbenoj utakmici Hypo se od početka nametnuo i stalno vodio s više golova rzlike, da bi zaključio poluvrijeme na +4. U tom su razdoblju obje golmnice, i Woltering kod Budućnosti i Arenhart kod Hypa imale po šest obrana. Iz igre ni jedna igračica nije postigla više od dva gola, ali svejedno je bilo zanimljivo.
U drugom poluvremenu nakon desetak minuta s 8:12, Budućnost je stigla na 14:16, a onda i na 15:16. Međutim, do obrata nije došlo, jer je Hypo u 43. minuti vodio sa tri gola razlike, 16:19, u 52. minuti sa četiri, 17:21, a na kraju se to popelo na sedam razlike, odnosno konačnih 19:26.
Hypo je tako iz dvijd utakmice na četiri boda, s gol razlikom +8, a Budućnost, također iz dvije utakmice, na 2 boda, s gol razlikom -3. Bez bodova, s utakmicom manje, su Krim Mercator (-1) i Podravka Vegeta (-4).

Napad Hypa // Foto Ivo Čičin-MašanskerPRVA UTAKMICA 2. KOLA 8. MEMORIJALNOG TURNIRA JOSIP SAMARŽIJA BEPO
BUDUĆNOST – HYPO NÖ 19:26 (8:12)
KOPRIVNICA – Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (oba Hrvatska).
HYPO NÖ: Arenhart (6), Sanko (2), Hajgato (2); Diniz 2, Do Nascimento 5(2), De Rocha 3, Müller, Rodrigues 5, Minto, Da Silva 4, Mauler 1, Kaiser, Rotis Nagy, Aćimović 2(1), Spiridon 1, Cavaleiro 3. TRENER: Morten Soubak.
BUDUĆNOST: Woltering (6), M. Vukčević (5), Žderić; Petrović 1, Neagu, Mugoša, O. Vukčević, Nikitina, Božović, Gjorgijevska 4, Ježić 1, Cvijić 3, Mehmedović 5, Despotović, Byzdra 2, Knežević 3. TRENER: Dragan Adžić.
SEDMERCI: Budućnost 0, Hypo NÖ 5(3).
ISKLJUČENJA: Budućnost 12 minuta (Cvijić 2+2, Gjorgijevska, Mehmedović, Despotović, Byzdra), Hypo NÖ 8 minuta (Diniz, Do Nascimento, Mauler, Aćimović).
IGRAČICA UTAKMICE: Ana Paula Rodrigues (Hypo Nö).