Podravka - Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerKad se u cijeloj utakmici zabije samo 15 golova, onda se ne može očekivati pobjeda, a razlog porazu treba potražiti kod sebe. Lokomotiva je u 10. kolu 1. HRL za žene pobijedila Podravku Vegetu s 16:15 (8:7). Napad Podravke Vegete nije znao kako probiti Lokomotivinu obranu, a golmanica Razum obranila je tri sedmerca!

Podravka - Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerPoletno je u utakmicu ušla Lokomotiva i povela s 3:0. Podravka Vegeta tek je u 8. minuti iz sedmerca (Dežić) postigla svoj prvi gol. U 11. minuti Nemaškalo je smanjila na 3:2, ali je A. Oremović svojim drugim golom s lijevoga krila povisila na 4:2, a Milošević u 17. minuti smanjila na 5:4. Malo golova zabijale su Koprivničanke, jako malo, nije slutilo na dobro, a dio zasluga otpada i na golmanicu Lokomotive Razum.

Podravka - Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerNakon Lokomotivivnih 6:4 u 19. minuti, s dvije igračice manje Vidak smanjuje na 6:5, a odmah potom i Nikšić iz kontre izjednačava na 6:6, također s dvije igračice manje. Podravka Vegeta u prvo vodstvo na utakmici došla je u 23. minuti (Milošević), ali je Lokomotiva izjednačila i povela golom L. Kalaus iz sedmerca, da bi pred kraj poluvremena sedmerac Dežić obranila Razum.

U prvom poluvremenu igralo se dosta čvrsto, bilo je udaranja, a u sudačkoj procjeni lošije su prošle gošće, isključenja 1-4. Poluvrijeme 8:7 za Lokomotivu.

Ni u 2. poluvremenu ni jedna ekipa nije se odvojila na dva gola razlike. Vodila se teška, pa i fizička borba. Svako malo – netko na podu. Do 11:10 vodila je Lokomotiva, a u 45. minuti golom Nemaškalo Podravka Vegeta povela je 11:12, pa golom Nikšić 12:13.

Podravka - Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerTada je u 45. minuti Selena Milošević dobila treće isključenje i diskvalifikaciju, ali je nakon 13:13 Franković zabila za 13:14. Dora Kalaus izjednačuje, Razum brani zicer Nemaškalo, Dežić puca preko gola. Minuta je 53-a. Onda stiže mini serija sedmeraca za Koprivničanke, međutim Razum je obranila i udarac Džono i udarac Nemaškalo. U 58. minuti i 20 sekundi Dora Kalaus dovodi Lokomotivu u vodstvo od 15:14, u 59’01” Vidak izjednačuje, a onda Ljubičić zabija za vodstvo, Podravka gubi loptu u napadu i utakmicu: 16:15 za Lokomotivu, koja se tako približila Podravki Vegeti na samo jedan bod.

UTAKMICA 10. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

LOKOMOTIVA – PODRAVKA VEGETA 16:15 (8:7)

ZAGREB – Dom sportova dvorana 2. Gledatelja: 150. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (oba Osijek). Nadzornik HRS-a: Zdravko Golub.

LOKOMOTIVA: Krmpotić (-), Razum (10+3); Čalušić 1(1), Debelić 4, Markov, A. Oremović 2, Tvorić 1, Kralj, M. Oremović, Kragić 1, D. Kalaus 4(1), Živko, Prevendar, Ljubičić 1, Krešić, L. Kalaus 2. TRENER: Silvio Ivandija.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović(7+0), Milenković (-); Nikšić 3, Dežić 1(1), Karlovčan, S. Šenvald, Krsnik 1, Milošević 2, Džono 1, Nemaškalo 3, I. Mrđen, Papac, Dragišić, Vidak 2, Franković 2. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Lokomotiva 2(2), Podravka Vegeta 4(1).

ISKLJUČENJA: Lokomotiva 6 minuta (Debelić, Krešić, L. Kalaus), Podravka Vegeta 16 minuta (Milošević 2+2+2, diskv. u 45′, Dežić 2+2, Mikšić, Džono, Nemaškalo po 2).

CRVENI KARTON: Selena Milošević (Podravka Vegeta) diskv. u 45′, 3. isključenje.

IGRAČICA UTAKMICE: Marina Razum (Lokomotiva)Podravka - Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-Mašansker