Anita Bulath iz skoka zabija gol // Foto Ivo Čičin-MašanskerI u drugoj međunarodnoj prijateljskoj utakmici s makedonskim Vardarom Podravka Vegeta je pobijedila. Ovoga puta s 25:21 (14:10). Obje ekipe pripremaju se za druge međunarodne susrete, a prvi zadatak je zajednički odlazak na tunir u Érd u Mađarskoj. Podravka Vegeta prije toga u subotu u 19 sati igra prijateljhsku utakmicu sa Zvezdom iz Zvenigoroda u Koprivnici.

U drugom susretu zvijezda večeri bila je Marta Žderić sa 14 obrana u što je uključen i jedan sedmerac. Raznovrsnost zabijanja golova pokazala je Anita Bulath sa 7 golova, a vještinu u korištenju nepažnje i grešaka suparničke obrane pokazala je Sanja Damnjanović (8 golova). Andrea Čović zabila je svoju ”porciju” od 5 komada.

Marta Žderić brani zicer // Foto Ivo Čičin-MašanskerVeći dio utakmice kod Vardara branila je Nigina Saidova i to dobro (7+1), Suslina 4. Snažne, često i malo oštrije Vardarovke imale su najboljeg strijelca u Crnogorki Andreji Klikovac (5), Šterjova i Vinogradova dodale su po četiri.

PRIJATELJSKA MEĐUNARODNA UTAKMICA

PODRAVKA VEGETA – VARDAR 25:21 (14:10)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 100. Suci: Siniša Bosak i Željko Herceg (Oba Varaždin).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (13+1), Krmpotić (-+1); A. Čović 5, Maljak, Ž. Čović 1, Pongrac 2, S. Šenvald, A. Oremović, L. Kalaus, D. Kalaus 1, Zagroščak, Damnjanović 8(2), Dragišić, Vidak 1, Mikolčić, Bulath 7(1). TRENER: Neven Hrupec.

VARDAR: Suslina (4+0), Saidova (7+1); Sazdovski 2(2), Ljubjanaja 1, Stojkovska, Šterjova 4, Svetlova, Manevska, Kirij 1, Dimitrovič 3, Žulkina, Vinogradova 4(1), Klikovac 5, Orehova, Kostjukova, Lojpur 1. TRENER: Risto Magdinčev.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 4(3), Vardar 6(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 2 minute (S. Šenvald), Vardar 10 minuta (Šterjova 2+2, Kirij, Žulkina, Vinogradova po 2).