AKTUALNO
  1. Službene fotografije aktualnog sastava i stručnog stožera
  2. OBJAVLJEN RASPORED ZA PRVIH OSAM KOLA LIGE PRVAKINJA
  3. PODRAVKAŠICE KRENULE S PRIPREMAMA ZA NOVU SEZONU//Obrvan:”Veliki su izazovi ispred nas, važno je da budemo puni želje i da pokažemo da možemo igrati sa svakim.”
  4. U PONEDJELJAK KREĆE DRUGI KRUG PRIPREMA ZA SVJETSKO PRVENSTVO ZA MLAĐE JUNIORKE, A NA POPISU SU ĐELEKOVČAN I VUKOVIĆ
  5. PODRAVKAŠICE U PONEDJELJAK KREĆU S PRIPREMAMA ZA NOVU RUKOMETNU SEZONU
  6. RUKOMETNI KLUB PODRAVKA SUDJELOVAO U AKTIVNOSTIMA BELUPOVOG NUTRICIONISTIČKOG SAVJETOVALIŠTA

IN MEMORIAM: Vatromir Srhoj

Rukometni svijet danas je rastužila tužna vijest. Preminuo je prof.dr.sc. Vatromir Srhoj. Rođen je 12. 9. 1947. u Splitu. Bio je istaknuti umirovljeni profesor Kineziološkog fakulteta u Splitu na kojem je proveo čitavi radni vijek. Uz uspješnu nastavnu i znanstvenu djelatnost na Fakultetu, ostvario je i iznimno uspješnu i dugotrajnu stručnu karijeru u rukometnom sportu, priznatu u svjetskim razmjerima, kao istaknuti rukometni autoritet, savjetnik, mentor, izbornik, trener i igrač.

U sportu i kineziološkoj edukaciji, bilo kao aktivni igrač, vrhunski trener, nastavnik i profesor u školi i na fakultetu, proveo je preko 60 godina u neprekidnom angažmanu.

Prof. dr.sc. Vatromir Srhoj ostavlja duboki trag, najprije kao zapaženi rukometaš, (počeo je kao  najmlađi član prvoligaške ekipe RK Split), a potom kao svjetski poznati i priznati  trener klubova i reprezentacija, nastavnik i znanstvenik. Prošao je sve sportske, stručne, nastavne i znanstvene razine, od školskog sporta (dok je radio kao nastavnik i profesor u školi), preko uspješnog vođenja klubova i reprezentacija (radio je sa svim kategorijama i selekcijama rukometaša i rukometašica), preko brojnih domaćih i međunarodnih tečajeva, seminara i kampova na kojima je bio pozvani predavač, do višegodišnjeg nastavnog angažmana na Kineziološkom fakultetu u Splitu na svim razinama studija.

Prof. dr.sc. Vatromir Srhoj je posebno zapažene rezultate ostvario na sportskom planu. Igračku karijeru započeo je 1956. g. u RK „Split“, a završio 1975. g. Između ostalog, bio je uspješni prvoligaški igrač RK „Zagreb“.

Trenersku karijeru započeo je 1973. g. Kao trener i izbornik ženskih seniorskih reprezentacija ostvario je sljedeće rezultate:

• peto mjesto na Svjetskom prvenstvu 1986. g. što je osiguralo nastup na svjetskom prvenstvu
  • prvo mjesto na Balkanskom prvenstvu 1986. g.
  • srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu 1990. g.
  • zlatnu medalju na Mediteranskim igrama 1991.
  • srebrnu medalju na Mediteranskim igrama 1993. g.
  • peto mjesto na Europskom prvenstvu 1994. g.
  • srebrnu medalju na Mediteranskim igrama 1997. g.

Izuzetne rezultate ostvario je i kao trener u klubovima i rukometne lige u kojima je angažiran od 1974. godine:

• RK „Trogir“
  • RK „Budućnost“ (prvak države godine 1985./86., finalist kupa šampiona, te osvojio prvo mjesto na turniru prvakinja Europe)
  • RK „Kraš“- „Lokomotiva“ ( drugo mjesto na državnom prvenstvu 1994. godine, drugo mjesto u hrvatskom kupu, igrao u polufinalu kupa EHF-a, te osvojio  prvo mjesto na turniru europskih prvakinja 1994. godine
  • RK „Split“- 2. mjesto
  • RK „Brodomerkur“- 3.mjesto
  • RK „Dalma“ – 3.mjesto
  • RK „Vranjic“ – dva puta 3. mjesto
  • RK „ Trogir“ – 3. mjesto

Prof. dr.sc. Vatromir Srhoj za svoj zapaženi sportski, nastavni, stručni i znanstveni rad dobio je brojna priznanja i nagrade.

Počivao u miru.

Obitelji izražavamo iskrenu sućut.

Izvor:HRS