AKTUALNO
  1. Službene fotografije aktualnog sastava i stručnog stožera
  2. PODRAVKAŠICE PODIGLE 26. TROFEJ HRVATSKOG KUPA ZA ŽENE I ZAOKRUŽILE SEZONU S DUPLOM KRUNOM
  3. PODRAVKAŠICE POBJEDOM PROTIV SPLITA IZBORILE JUBILARNO 30. FINALE KUPA
  4. DANAS NA RASPOREDU POLUFINALE HRVATSKOG ŽENSKOG KUPA SA SPLITOM
  5. KRAJEM SVIBNJA OKUPIT ĆE SE HRVATSKA ŽENSKA SENIORSKA REPREZENTACIJA
  6. 28 JE GODINA PROŠLO OD NAJVEĆEG RUKOMETNOG SLAVLJA U KOPRIVNICI

IN MEMORIAM: Vatromir Srhoj

Rukometni svijet danas je rastužila tužna vijest. Preminuo je prof.dr.sc. Vatromir Srhoj. Rođen je 12. 9. 1947. u Splitu. Bio je istaknuti umirovljeni profesor Kineziološkog fakulteta u Splitu na kojem je proveo čitavi radni vijek. Uz uspješnu nastavnu i znanstvenu djelatnost na Fakultetu, ostvario je i iznimno uspješnu i dugotrajnu stručnu karijeru u rukometnom sportu, priznatu u svjetskim razmjerima, kao istaknuti rukometni autoritet, savjetnik, mentor, izbornik, trener i igrač.

U sportu i kineziološkoj edukaciji, bilo kao aktivni igrač, vrhunski trener, nastavnik i profesor u školi i na fakultetu, proveo je preko 60 godina u neprekidnom angažmanu.

Prof. dr.sc. Vatromir Srhoj ostavlja duboki trag, najprije kao zapaženi rukometaš, (počeo je kao  najmlađi član prvoligaške ekipe RK Split), a potom kao svjetski poznati i priznati  trener klubova i reprezentacija, nastavnik i znanstvenik. Prošao je sve sportske, stručne, nastavne i znanstvene razine, od školskog sporta (dok je radio kao nastavnik i profesor u školi), preko uspješnog vođenja klubova i reprezentacija (radio je sa svim kategorijama i selekcijama rukometaša i rukometašica), preko brojnih domaćih i međunarodnih tečajeva, seminara i kampova na kojima je bio pozvani predavač, do višegodišnjeg nastavnog angažmana na Kineziološkom fakultetu u Splitu na svim razinama studija.

Prof. dr.sc. Vatromir Srhoj je posebno zapažene rezultate ostvario na sportskom planu. Igračku karijeru započeo je 1956. g. u RK „Split“, a završio 1975. g. Između ostalog, bio je uspješni prvoligaški igrač RK „Zagreb“.

Trenersku karijeru započeo je 1973. g. Kao trener i izbornik ženskih seniorskih reprezentacija ostvario je sljedeće rezultate:

• peto mjesto na Svjetskom prvenstvu 1986. g. što je osiguralo nastup na svjetskom prvenstvu
  • prvo mjesto na Balkanskom prvenstvu 1986. g.
  • srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu 1990. g.
  • zlatnu medalju na Mediteranskim igrama 1991.
  • srebrnu medalju na Mediteranskim igrama 1993. g.
  • peto mjesto na Europskom prvenstvu 1994. g.
  • srebrnu medalju na Mediteranskim igrama 1997. g.

Izuzetne rezultate ostvario je i kao trener u klubovima i rukometne lige u kojima je angažiran od 1974. godine:

• RK „Trogir“
  • RK „Budućnost“ (prvak države godine 1985./86., finalist kupa šampiona, te osvojio prvo mjesto na turniru prvakinja Europe)
  • RK „Kraš“- „Lokomotiva“ ( drugo mjesto na državnom prvenstvu 1994. godine, drugo mjesto u hrvatskom kupu, igrao u polufinalu kupa EHF-a, te osvojio  prvo mjesto na turniru europskih prvakinja 1994. godine
  • RK „Split“- 2. mjesto
  • RK „Brodomerkur“- 3.mjesto
  • RK „Dalma“ – 3.mjesto
  • RK „Vranjic“ – dva puta 3. mjesto
  • RK „ Trogir“ – 3. mjesto

Prof. dr.sc. Vatromir Srhoj za svoj zapaženi sportski, nastavni, stručni i znanstveni rad dobio je brojna priznanja i nagrade.

Počivao u miru.

Obitelji izražavamo iskrenu sućut.

Izvor:HRS