Podravka Vegeta 2012/2013Podravka Vegeta predstavljena je na internetskim stranicama EHF-a uoči nove sezone Lige prvakinja. Nitko u Europi nema što Podravka ima: rekordnih 19. sezona u tom natjecanju! Ako nismo znali, evo, EHF nas je podsjetio.

Piše Björn Pazen

Podravka Vegeta, rekordni prvak Hrvatske, ima cilj da nastavi natjecanje u Ligi prvakinja u drugoj rudni i želi postati najveće iznenađenje ove sezone EHF Lige prvakinja. Podravka Vegeta ima najdužu tradiciju u ženskoj EHF Champions League – to je njihova 19. sezona i  nakon izbivanja od tri godine želi nastaviti natjecanje u LP i nakon prve runde.

Hrvatski rekorderi-prvaci iz grada Koprivnice nisu napravili nikakve bitne promjene u svojem sastavu za  sezonu2012/13. Njihova najveće pojačanje je mađarska internacionalka Anita Bulath, koja je došla iz Veszpréma.

Prvakinje Europe 1966. godine propustile su glavnu rundu od 2009. godine tri puta. Zato je cilj iduća faza natjecanja.

– Želimo biti u konkurenciji u proljeće – cilj je kluba, koji ima od ove sezone novog predsjednika Jörna Pedersena, nasljednika Krunoslava Bešvira.

Kao i obično Podravka je veliki favorit u svojoj, domaćoj ligi, te u njihovom drugom natjecanju – multinacionalnoj Regionalnoj ženskoj rukometnoj ligi (WHRL). I WHRL je savršena priprema za utakmice u Ligi prvakinja.

Direktorica kluba Božica Palčić uvjerena je da njena ekipa ima dobru priliku, unatoč jakim protivnicima u skupini lige.

– Podravka se priprema da bi učinila barem jedan korak naprijed u ovoj sezoni Lige prvaka – rekla je – Svjesni smo da smo još jednom, nažalost, u vrlo jakok skupini, ali to ne znači da će se smanjiti naši ciljevi. Nakon analize prošlogodišnje prisutnost u Ligi prvakinjna  napravili smo popis stvari koje smo morali poboljšati. Po mom mišljenju, učinili smo sve što je na tom popisu, i mi smo mnogo jača ekipa nego prošle godine. Zadržali smo sve naše ključne igrače i trenere i Podravka je spremni biti iznenađenje ekipa ovogodišnjeg natjecanja.

Lapetanica ekipe Miranda Tatari ne brine o velikim imenima s kojima će se igrati:

– Svaka skupina u Ligi prvakinja je teška, tako da mogu reći isto i za našu grupu. Cilj svake ekipa je doći do idućeg kruga, a željeli bismo završiti najmanje kao treći u skupini. Mi ćemo se boriti do kraja, a možda možemo iznenaditi i nastaviti u idućoj fazi. Ova sezona Lige prvakinja vrlo je važna za naš klub i mi ćemo učiniti sve što je u našoj moći kako bismo postigli zacrtane ciljeve.

Tri pitanja za trenera Nevena Hrupeca:

– Što su vaša očekivanja za iduću sezonu Ženske EHF Lige prvaka?

– Naša grupa je vrlo jaka. Györi Audi ETO KC je favorit u našoj skupini. Krim Mercator također ima jaku ekipu s 10 novih igračica.

– Što sudjelovanje u EHF-ženskoj Ligi prvaka znači da vas i vaš klub?

– Svaka utakmica u našoj skupini bit će teška i vrlo zanimljiva. Ove sezone Podravka Vegeta želi biti prva u našoj skupini i ostati u europskim natjecanjima u proljeće.

– Koje su ekipe vaši osobni favoriti za osvajanje Ženske EHF Lige prvaka sezone – i zašto?

– Moj broj jedan je Györ, slijede Oltchim i Krim. Oni imaju mnogo dobrih igračica i mislim da će biti favorit u sezoni 2012/13.

PODACI O PODRAVKI VEGETI

U Ligu prvakinja kvalificirala se kao hrvatski prvak.

Došle: Anita Bulath (Veszprém / HUN), Žana Čović (RK Lokomotiva / CRO)

Otišle: Ivana Petković (RK Zelina / CRO), Dina Havić (RK Zamet / CRO), Maja Kožnjak (RK Lokomotiva / CRO)

Trener: Neven Hrupec od 2010.

Podaci o sudjelovanju u Ligi prvakinja

Sudjelovanje (uključujući i 2012/13 sezone): 19 puta

Pobjednik: 1995/96.

Finalist: 1994. i 1995.

Polufinalist: 1997. i 1998.

Četvrtifinalist: 1996/97.

Drugi krug: 2000/01, 2001/02, 2008/09.

Grupna faza: 1993/94, 1998/99, 1999/00, 2002/03, 2006/07, 2007/08, 2009/10, 2010/11, 2011/12.

Kvalifikacije: 2003/04 i 2005/06.

Ostali eurokupovi

Kup pobjednika kupova:

Finalist: 2004/05.

Polufinalist: 2007/08.

EHF kup:

Finalist: 2000/01, 2005/06.

Hrvatski prvaci: 19 puta.

Hrvatski kup pobjednici: 18 puta.

Pridružite se rastućoj zajednici rukometnih navijača Facebooku!

www.facebook.com/ehf.champions.league